Latviete mērojusi tūkstoš kilometru garu distanci no Santjago ceļa

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Agnese Skunstina

Latviete Agnese Skunstiņa nedaudz vairāk nekā viena mēneša laikā mērojusi teju tūkstoš kilometru garu distanci Santjago ceļā cauri Latvijai un Lietuvai. Blogere ceļā bija devusies laikā, kad Baltijas valstīs ik dienu valdīja svelme.

No Igaunijas pilsētas Valgas Agnese sāka iet 13. jūnijā, pāri Lietuvas robežai Žagarē viņa iesoļoja 29. jūnijā, savukārt Polijas pilsētā Sejni (Sejny) – 19. jūlijā, kopā nostaigājot 960 kilometrus. Camino Latvia (Valka-Žagare) ceļa posmos sakrāti 444 km; Camino Lituano (Žagare-Lazdiji) – 500 km, taču no oficiālā Lietuvas Santjago ceļa finiša līdz Polijas robežai jāpieskaita vēl 15 km.

Foto: Agnese Skunstina

Agneses mērķis ir "izmēģināt" visu to valstu Svētā Jēkaba ceļus, kas no mājām ved uz svētceļnieku tradicionālo galamērķi – Santjago de Kompostela katedrāli Spānijā. Tieši tāpēc ceļotāja plāno vēl dažas dienas paieties pa Polijas ārēm un tad braukt uz Frankfurti pie Oderas, lai turpinātu Santjago ceļu cauri Vācijai uz Berlīni. Leģendāros Brandenburgas vārtus, kur paredzēts Grand Finale, viņa sasniegs 26. jūlijā.

Foto: Agnese Skunstina

Tādējādi apņēmīgās sievietes pēdas būs minušas ikvienas valsts zemi (Latviju, Lietuvu, Poliju un Vāciju – šogad, bet Franciju, kā arī Spāniju – 2017. gadā) ceļā no dzimtenes uz Spānijas Rietumu piekrasti. Jau tagad ir zināms, ka šis Agnesei būs lielākais kājām noieto kilometru skaits viena piedzīvojuma laikā. Kopējā kilometrāža pārspēs ceļotājas personīgo sasniegumu viņas Spānijas Camino ietvaros 2017. gadā – 1035 km.

Ar Agneses raibajiem un aizkustinošajiem piedzīvojumiem ceļā var iepazīties viņas blogā un "Instagram" kontā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu