Tiesās vīrieti, kas atriebības mākts sašāvis trīs cilvēkus Ķeguma novadā

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Steve Mann/shutterstock

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas 16. jūlijā kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par šā gada 16. martā Ķeguma novadā, Rembates pagastā izdarītu noziegumu – trīs personu slepkavības mēģinājumu pastiprinošos apstākļos, apdraudot citu personu dzīvības, pielietojot šaujamieroci. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka noziegums izdarīts atriebības motīvu vadīts, vainīgai personai atrodoties alkohola reibuma stāvoklī, informē Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Šī gada 16. martā ap pulksten 21.00 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Ķeguma novadu, Rembates pagastu, Rembati, kur starp vairākām savstarpēji pazīstamām personām bija izcēlies konflikts, kā rezultātā viena no konfliktā iesaistītajām personām, pielietojot šaujamieroci, sašāva trīs cilvēkus.

Operatīvi reaģējot uz saņemto informāciju, uz notikuma vietu nekavējoties devās Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes darbinieki, kuriem ierodoties notikuma vietā, saņemtā informācija apstiprinājās. Cietušajām personām tika sniegta neatliekamā palīdzība, pēc kā visas cietušās personas tika nogādātas medicīnas iestādē. Policija ieguva informāciju par iespējamo vainīgo personu un viņa atrašanās vietu.

Skaidrojot apstākļus, konstatēts ka sākotnēji kādā daudzdzīvokļu māju pagalmā noticis sadzīviska rakstura konflikts ar fiziska spēka pielietošanu starp vietējiem Rembates iedzīvotājiem. Konfliktam norimstot, iesaistītās personas devās uz dzīvesvietām. Taču iespējamā vainīgā persona, būdama agresīva un atriebības motīvu vadīta, no savas dzīvesvietas devās atpakaļ uz daudzdzīvokļu māju pagalmu, līdzi paņemot šaujamieroci. Pagalmā no neliela attāluma persona izdarīja vairākus mērķtiecīgus šāvienus uz iepriekš konfliktā iesaistīto personu dzīvokļa logu.

Kad iesaistītās personas nāca laukā no daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas, iespējamā vainīgā persona raidīja mērķtiecīgus šāvienus viņu virzienā, kā rezultātā trīs personas guva dažāda smaguma pakāpes miesas bojājumus, pēc pats šāvējs atgriezās savā dzīvesvietā.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja 1955. gadā dzimušo vīrieti, kurš pirmstiesas izmeklēšanas laikā atzīts par aizdomās turēto personu un šobrīd viņš atrodas apcietinājumā.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šī gada 16. jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas kriminālprocesu nodeva Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 15. panta ceturtās daļas un 118. panta otrā punkta (par vairāku personu slepkavības mēģinājumu pastiprinošos apstākļos).

Par šāda nozieguma izdarīšanu ir paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.