Jaunzēlande pārplēš "ceļošanas burbuli" ar Austrāliju

Sidneja, Austrālija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: EPA/Scanpix

Jaunzēlande ir slēgusi savu robežu ar Austrāliju, kas mēģina ierobežot jaunus Covid-19 uzliesmojumus, piektdien paziņoja Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna.

Līdz ar to tiek izbeigts tā sauktais "ceļošanas burbulis" starp Austrāliju un Jaunzēlandi, kas sāka darboties 19.aprīlī un ļāva abu valstu pilsoņiem ceļot starp tām bez nepieciešamības doties karantīnā.

Ārderna sacīja, ka jaunā koronavīrusa delta paveids ir "būtiski mainījis riska profilu" un tagad Covid-19 ir plaši izplatīta Austrālijā.

"Mēs vienmēr esam teikuši, ka mūsu atbilde attīstīsies, attīstoties vīrusam. Šis nav lēmums, ko mēs būtu viegli pieņēmuši, bet tas ir pareizais lēmums, lai saglabātu jaunzēlandiešu drošību."

2

Premjerministre sacīja, ka Jaunzēlandes robeža tiks slēgta pusnaktī uz sestdienu un paliks slēgta vismaz astoņas nedēļas, lai dotu Austrālijai laiku tikt galā ar pašreizējiem Covid-19 uzliesmojumiem.

Mēs tiešām gribam, lai šis burbulis atjaunotos. Mēs paliekam uzticīgi tam un, kad es šorīt runāju ar [Austrālijas premjerministru] Skotu Morisonu, es tieši paudu šo uzskatu. Bet tam jābūt drošam," teica Ārderna.

Ceļošanas burbulis starp Jaunzēlandi un Kuka salām vēl paliek spēkā.

Jaunzēlandē, kur ir pieci miljoni iedzīvotāju, kopš pandēmijas sākuma reģistrēti 2499 inficēšanās un 26 nāves gadījumi.

Austrālijā, kur ir 25 miljoni iedzīvotāju, kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 32 000 inficēšanās gadījumu un 915 nāves gadījumi. Vairāk nekā puse iedzīvotāju ir pakļauti karantīnas ierobežojumiem Covid-19 uzliesmojumu dēļ Jaundienvidvelsas, Viktorijas un Dienvidaustrālijas štatos.

Aktuālākās ziņas