Medijs: Covid-19 vakcinācijas pretinieki vēlas dibināt savu skolu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Juliya Shangarey/shutterstock.com

Latvijā kāda Covid-19 pretinieku kopiena nolēmusi dibināt savu skolu, kurā nebūtu jādomā par Covid-19 ierobežojumiem, jo bērni mācītos mājās pie datoriem. Idejas iniciatori mēģina izveidot mācību saturu, ko interesentiem piedāvās par maksu. Eksperti gan norāda, ka skolas veidotājiem diez vai izdosies paspēt nokārtot visas prasības līdz nākamajam mācību gadam, ziņo Latvijas Radio.

Šobrīd kāda aktīvistu grupa plāno dibināt savu skolu, kurā nebūtu ne ierobežojumu, ne potētu pedagogu: "Vislatvijas vidusskolu".

Aktīvistu vidū ir Brīvdabas skolas veidotāja Lelde Žuka, uzņēmējs Arvils Pekuless un "Iespējamās misijas" fizikas skolotājs Mārtiņš Gulbis. Tā būs tālmācības skola, kurā bērni paši apgūs nepieciešamo no īpaši šai skolai veidotiem mācību materiāliem.

"Es vienkārši kā vecāks, kā ģimene iesaistos šajā tālmācības vidusskolā, izmantoju šos materiālus, mans bērns apgūst mācību minimumu. Viņš ir sistēmā, viņš ir juridiskā aizsardzībā, neviens viņu nemeklē tāpēc, ka sistēmā viņš ir, izglītību viņš apgūst.

Un mums nav jādodas uz vietējo skolu, kur, kā mēs zinām, pašlaik ir ļoti drastiski noteikumi un katrs pedagogs un pat apkopēja uzskata, ka tas ir viņas pienākums aizrādīt, dezinficēt rokas un tā tālāk," sacīja Žuka.

3

Skolas veidotāji savu auditoriju uzrunā vietnē "Facebook" dažādās savu domubiedru grupās. Tāpat Žuka savulaik viesojusies sazvērestību teoriju izplatītāja Andra Ciekura kanālā. Un projekts reklamējies arī sazvērnieku kanālā.

Kā notiks mācības, stāstīja viens no skolas veidotājiem Arvils Pekuless: "Vienā pusē ir bērns, otrā pusē ir "online" bibliotēka. Tas ir darbs tīri caur datoru.

Tas ir tāpat kā sēdēt un gudrības apgūt "YouTube", kur globālisti un visi citi jocīgie satura veidotāji ir parūpējušies, lai bērns tiktu izklaidēts ar apšaubāma rakstura izglītības materiāliem. Mūsu gadījumā tas ir kontrolēts saturs.”

3

Dalības maksa skolēnam būs 25 eiro mēnesī, taču pedagogus par šo naudu noalgot nevarēs. Tomēr veidotāji ir pārliecināti, ka līdz mācību gada sākumam paspēs gan dibināt skolu, gan izveidot savu mācību saturu.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) Latvijas Radio korespondentiem skaidro, ka reizēm nepieciešams arī ilgāks laiks. Pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs apstiprināja, ka skolas veidotāji dienestā interesējušies par dibināšanas procesu.

"Katra skola cenšas izvēlēties savu pedagoģisko pieeju un savu pasaules skatījumu. Ja tas atbilst normatīvo aktu prasībām un ja tiek nodrošināta normatīvo aktu izpilde, gan īstenojot programmu, gan mācot atbilstīgu saturu, tad tas ir iespējams.

3

Bet šajā gadījumā viena lieta ir paziņojumi, bet ir jāizvērtē un jāredz dokumenti un jāsaprot, kāda izglītības programma ir izvēlēta," sacīja Mihailovs.

Tikmēr Neatkarīgajā izglītības biedrībā Latvijas Radio pauda, ka revolucionāri un citādi domājošie bijuši visos laikos. Biedrības pārstāve Agnese Pūtele paļaujas uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta speciālistiem, ka spēs izvērtēt, vai attiecīgā skola ir bērna izaugsmei labvēlīga.

"Par laimi, likums visiem ir viens, proti, pamatizglītība ir obligāta un tā ir jāiegūst akreditētā skolā. Skolas izveidošanai nepieciešams sagatavot virkni dokumentu, tostarp jāpieņem darbā skolotāji ar atbilstošu izglītību, jālicencē programmas, jāizstrādā bērnu tiesībām un vecumposmiem atbilstošs darba plānojums.

3

Te ir šīs skolas dibināšanas stāstam otra puse – tas ir jautājums par tiesisko ietvaru un lojalitāti valstij, kur demokrātija tiek sajaukta ar visatļautību un cilvēki neiet uz vēlēšanām un pēc tam dusmojas par to, kas ir ievēlēts," sacīja Pūtele.