"Tā man ir vājā puse..." Sevastova par koncentrācijas zaudēšanu un piedzīvoto neveiksmi

Anastasija Sevastova

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas tenisiste Anastasija Ostapenko pēc zaudējuma olimpiskā vienspēļu turnīra pirmajā kārtā atzina, ka zaudējusi koncentrāciju.

Jau ziņots, ka Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien nepārvarēja Tokijas olimpisko spēļu vienspēļu turnīra pirmo kārtu, kurā ar 6-2, 4-6, 2-6 cieta zaudējumu pret francūzieti Fionu Ferro.

Olimpisko spēļu debitante Sevastova WTA rangā ieņem 53.vietu, bet Ferro ir 11 pozīcijas zemāk.

Pirmajā setā Sevastovai izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru, vairākkārt piespiežot Ferro kļūdīties. Otrā seta vidū, kad Sevastova bija vadībā ar 3-0, šķita, ka otrā kārta vairs ir tikai rokas stiepiena attālumā, bet Ferro krietni uzlaboja savu sniegumu, spējot izcīnīt uzvaru trīs setos.

"Otrajā setā pie 3-0 pārsvara sāku darīt stulbas lietas. Zaudēju vienu breiku, viņai panākot 1-3. Tobrīd vajadzēja turpināt spēlēt, nevis zaudēt koncentrāciju un sākt kaut ko runāt," pārdomās par otrā seta vidu dalās liepājniece. "Tā man ir vājā puse - varu pazaudēt spēli. Šogad gan tādus mačus neatminos."

"Uzskatu, ka spēli iesāku labi, lai arī nerādīju savu labāko varējumu. Sniegums bija gana solīds, lai rezultāts būtu 6-2, 3-0, bet, kad zaudē vienu geimu laukuma pusē, kur ir grūti servēt, vajag vienkārši tālāk spēlēt. Pazaudēju savu servi, sitienu no kreisās puses, sāku sliktāk kustēties un vēl daudz ko citu," sevi kritizēt nevairījās Sevastova.

Latvijas tenisistei šķita, ka Ferro otrā seta vidū pamanīja brāķus pretinieces spēlē un prasmīgi to vēlāk arī izmantoja.

"Viņa sāka servēt arvien labāk. Tāpat pazuda tās kļūdas, kas Ferro bija pirmajā setā," francūzieti slavē Sevastova. "Domāju, ka pauze pirms trešā seta palīdzēs, jo varēšu nomierināties, bet šajā karstumā tas kaut kā nepalīdzēja. Ferro turpināja demonstrēt savu spēli, bet mans līmenis bija sliktāks."

Abas tenisistes svētdienas rītā pēc Tokijas laika spēli aizvadīja uz sestā korta, kas nav pasargāts no saules stariem. Gaisa temperatūra spēles laikā sasniedza vairāk nekā +30 grādus pēc Celsija. Otrajā setā karstuma dēļ spēli uz brīdi pat nācās apturēt, jo viena no bumbiņu padevējām teju vai saļima.

"Jutos labi. Šķiet, ka nebija izteiktu problēmu. Karstums gan nebija patīkams," par apstākļiem kortā stāsta Sevastova. "Jo ilgāk ritēja spēle, jo bija grūtāk."

Sevastova uzsvēra, ka šo spēli nezaudēja fiziskās sagatavotības dēļ, vienkārši pretiniece aizvadīja labu spēli. Tāpat pievīla pirmās serves, kas, sākot ar otro setu, kļuva arvien neprecīzākas. Tāpat ar katru nākamo setu mazinājās uzvarēto punktu skaits pirmās serves izspēlēs.

Trešā seta sākumā Sevastovai neizdevās nobreikot Ferro, kas to iespēja nākamajā izspēlē. Latvijas tenisiste trešajā geimā atspēlēja zaudēto, bet "savu spēli atgūt neizdevās".

"Otrajā setā zaudēju pārsvaru un zuda arī koncentrācija, tāpēc neizdevās iegūt pārliecību izpildīt sitienus no kreisās puses," skaidro Sevastova. "Uz kreiso pusi kustējos katastrofāli slikti. Tāpat arī serve bija slikta. Tā nevar servēt - vienmēr dabūsi breiku."

Latvijas tenisiste, lai arī pārdzīvo par zaudējumu, galvu nenokar, jo jau nākamnedēļ paredzēta dalība citā turnīrā. "Jau ejot uz spēli, nejutos "super". Gandrīz vinnēju, bet tenisā ar to nav pietiekami," uzsver tenisiste.

Piekto reizi olimpisko spēļu vēsturē sacensības notiek uz cietā seguma kortiem.