"Žēl, ka viss sākās un uzreiz arī beidzās." Ostapenko un Sevastova pēc piedzīvotā zaudējuma

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pēc piedzīvotā zaudējuma dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā sarunā ar medijiem pauda nožēlu par notikušo.

Jau ziņots, ka Ostapenko un Sevastova svētdien nepārvarēja Tokijas olimpisko spēļu dubultspēļu turnīra pirmo kārtu, beidzot dalību sacensībās.

Latvijas duets ar 6-4, 1-6, 5:10 piekāpās austrālietēm - Samantai Stosurai un Elenai Peresai.

Iepriekš abas tenisistes zaudējumus piedzīvoja arī vienspēļu pirmajā kārtā, kā rezultātā Tokijas olimpiskajās spēlēs izdevās aizvadīt tikai vienu sacensību dienu.

"Žēl, ka viss sākās un uzreiz arī beidzās," vilšanos par sniegumu Tokijā neslēpa Sevastova. "Šodien mums bija iespēja uzvarēt, bet dažus geimus otrajā setā nenospēlējām īpaši labi. Arī taibreiku varējām paņemt."

Vienspēlē abas tenisistes aizvadīja trīs setus, kortā pavadot vairāk nekā divas stundas. Gan Ostapenko, gan Sevastova norādīja, ka nogurumu no iepriekšējiem mačiem noteikti varēja just.

"Ja būtu svaigākas un spēlētu nākamajā dienā, iespējams, emocijas būtu pierimušas. Varbūt arī mentāli mēs būtu "svaigākas"," pieļauj Ostapenko. "Uzskatu, ka kopumā nospēlējām labi, lai arī, protams, varējām labāk. Arī man žēl, ka viss beidzās vienā dienā. Zaudē spēli un brauc uz mājām."

Jau vienspēlēs dažās epizodēs tiesnešu lēmumi bija šaubīgi, bet vēl lielāku sašutumu radīja dubultspēles notikumi. Īpaši otrajā setā, kad tiesnese skaidri redzamā situācijā netraktēja autu, punktu piešķirot austrālietēm. Citā epizodē bumbiņa divreiz bija skārusi korta segumu, bet punkts tāpat tika piešķirts austrālietēm.

"Man vienspēlē nebija daudz sliktu epizožu, lai arī tādas bija," skaidro Sevastova. "Dubultspēlē tādu gan bija vairāk."

"Par vienu epizodi mēs bijām ļoti pārliecinātas, jo laukumā bija redzams bumbiņas nospiedums," atminas Ostapenko. "Ļāvu bumbiņai piezemēties un gaidīju, kad nokliegs "auts", bet tiesnese neko nepateica. Tas notika otrajā setā pie rezultāta 0-3, kad bija vienādi (40:40). Ja mēs to geimu paņemtu, nevar zināt, kā izvērstos spēle. Iespējams, mēs izlīdzinātu rezultātu, bet diemžēl tiesneši kļūdās."

"Šādas kļūdas var mainīt spēles ritējumu un arī rezultātu. Arī vienspēlē, manuprāt, tiesnese pieļāva vismaz piecas kļūdas epizodēs, kur bumbiņa bija tuvāk viņai," stāsta Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete. "Pati nobrīnījos, jo tiesnese ir laba un labi redz bumbas, bet dažās epizodēs kļūdījās."

Nedaudzajās dienās, kas pavadītas Tokijā, tenisistēm treniņos tā arī neizdevās piestrādāt pie dubultspēļu taktikas. Laukumā to gan nevarēja manīt, taču Sevastova norādīja, ka aizvadītais mačs nebija nedz labākais, nedz sliktākais abu izpildījumā.

"Lai arī ilgi neesam spēlējušas kopā, sākām solīdi, bet šeit bija grūti spēlēt. Serve un kļūda vai serve un uzvarēta izspēle. Arī austrālietes neaizvadīja savu labāko maču, bet Peresai ir lielāka pieredze dubultspēlēs, pie tam viņa ir kreile," uzsver Sevastova.

"Viņām priekšrocību deva gan kreile Peresa, gan augsti atlēkušās bumbas. Ja bumba neatlektu tik augstu, iespējams, būtu vieglāk spēlēt," spekulē Ostapenko.

Liepājniece Sevastova atklāja, ka tuvākajā laikā neplāno piedalīties dubultspēlēs, jo vēlas kārtīgi izārstēt gūtās traumas. Abas pieļāva iespēju, ka dubultspēlē atkal spēkus varētu apvienot neilgi pirms Billijas Džīnas Kingas kausa.

No Tokijas abas tenisistes prom dosies ne vien ar skumjām, bet arī priecīgām emocijām, jo bija iespēja piedalīties atklāšanas ceremonijā, kā arī izbaudīt olimpisko atmosfēru atlētu ciematā.

"Organizatori bija uzcēluši lielas tribīnes, bet Covid-19 apstākļos atmosfēras nav. Paldies tiem, kuri bija un veidoja atmosfēru," pauž Sevastova.

Uzvarētājas krietni labāk spēlēja pēc otrās serves, uzvarot desmit no 16 izspēles, kamēr Ostapenko/Sevastova - septiņas no 18.

Latvijas duetam bija vairāk nepiespiesto kļūdu (27 pret 20 pretiniecēm), un Austrālijas duets uzvarēja 66 izspēlēs, kamēr latvietes - 51 izspēlē.

Jau ziņots, ka vienspēlē abas Latvijas spēlētājas zaudēja pirmajā cīņā.

Ostapenko (WTA 30.) pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 4-6, 7-6 (7:2), 4-6 cieta neveiksmi pret Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Vesņinu (WTA 305.).

Savukārt Sevastova (WTA 53.) pirms tam ar 6-2, 4-6, 2-6 cieta zaudējumu pret francūzieti Fionu Ferro (WTA 64.).

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro par čempionēm dubultspēlē kļuva Krievijas sportistes Vesņina un Jekaterina Makarova.

Piekto reizi olimpisko spēļu vēsturē sacensības notiks uz cietā seguma kortiem.