Latvijas hokeja izlases vadības grožus pārņēmis Vītoliņš

Harijs Vītoliņš

FOTO: ITAR-TASS/LETA

Pieredzējušais Latvijas hokeja treneris Harijs Vītoliņš pirmdien nozīmēts par Latvijas valstsvienības galveno treneri Rīgā gaidāmajā olimpisko spēļu atlases turnīram, vēsta LHF. 

Vītoliņam asistēs Artis Ābols, kurš pēdējos gadus arī darbojies Latvijas izlasē galvenā trenera asistenta amatā, palīdzot Bobam Hārtlijam. 

"Esmu pateicīgs LHF par izrādīto uzticību un iespēju vadīt Latvijas nacionālo izlasi olimpiskajā atlases turnīrā. Saprotu, ka šis ir ļoti svarīgs turnīrs Latvijas hokejam un apliecinu, ka gan es, gan treneru kolektīvs pieliks maksimālās pūles, lai iegūtu ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Esmu priecīgs, ka arī Artis Ābols piekrita kļūt par manu palīgu," norāda Vītoliņš. 

Līdzšinējais galvenais treneris Hārtlijs aizņemtības dēļ Omskas "Avangard" komandā Latvijas hokeja izlasē vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas.

Vītoliņš tandēmā ar Ābolu jau tuvākā laikā veiks pārrunas ar visiem potenciālajiem izlases kandidātiem par pievienošanos Latvijas hokeja izlasei.

Oficiālā nometne, lai sagatavotos olimpisko spēļu atlases turnīram, sāksies 9. augustā Rīgā, Daugavas stadiona ledus hallē.

Par ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm E apakšgrupā spēkosies Latvija, Francija, Itālija un Ungārija. Šis turnīrs "Arēna Rīga" norisināsies no 26. līdz 29. augustam. Latvijas komanda turnīru sāks 26. augustā ar cīņu pret Itāliju. Dienu vēlāk mūsu hokejistiem paredzēts mačs pret Ungāriju, bet 29. augustā Latvija turnīru noslēgs duelī pret Franciju.

Iespēju spēlēt 2022. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs iegūs komanda, kas izcīnīs pirmo vietu E grupā.