Bērnus, kuri jaunāki par 12 gadiem, varētu sākt vakcinēt jau oktobrī
Papildināts

Vakcinācija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: @insta_photos/Shutterstock.com

Veselības ministrs Daniels Pavļuts raidījumā "900 sekundes" norādīja, ka "visticamāk, oktobrī Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) būs izvērtējusi pētījumu datus, kā rezultātā varētu tikt atļauts pret Covid-19 vakcinēt bērnus no piecu gadu vecuma".

Ministrs atgādināja, ka šobrīd vakcinēt atļauts bērnus no 12 gadu vecuma. "Visi skolas bērni potenciāli varētu būt vakcinēti."

Pašreizējais mērķis ir radīt drošu vidi skolās, lai tās nekļūtu par vīrusa transmisijas mehānismu, skaidroja Pavļuts. "Ir svarīgi, ka šajā gadījumā vakcinētu būtu gan skolotāji, gan skolēni."

"Šobrīd Latvijā esam runājuši par pienākumu vakcinēties profesionālām grupām. Neesam runājuši, ka jāvakcinējas iedzīvotājiem, jo tā tiešam tad būtu obligāta vakcinācija," minēja ministrs.

Pavļuts sacīja: "Man nav pieņemams arguments, ka, ja "viņš vakcinējas, tad citam arī tas jādara". Tieši tas pats ar skolotājiem - ja vakcinējas skolotājs, tad jāvakcinējas skolēnam."

Pagaidām Latvijā vakcīnu pret Covid-19 iespējams saņemt no 12 gadu vecuma. Personas vecumā no 12 līdz 15 gadu vecumam tiek vakcinētas ar "Pfizer-BioNTech" vakcīnu "Comirnaty".

Vakcinācijas kārtība 12-13 gadu veciem pusaudžiem

Vakcinācijai personu var pieteikt vecāki vai citi likumiskie pārstāvji ārstniecības iestādē, pie ģimenes ārsta vai pa tālruni 8989. Vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Vakcinācijas kārtība pusaudžiem no 14 gadiem

Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai.

Ziņa tiek papildināta...