Depozīta iepakojumu Latvijā varēs nodot aptuveni 110 degvielas uzpildes stacijās (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" uzsācis līgumu par depozīta iepakojuma pieņemšanu un taromātu izmantošanu parakstīšanas procesu ar degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkliem, parakstot līgumu par dalību depozīta sistēmā ar "Virši-A", "Circle-K Latvia" un "Astarte-Nafta".

Pielāgojoties iedzīvotāju ikdienas paradumam iegādāties dzērienus arī DUS tirdzniecības vietās, Latvijas depozīta sistēma vienīgā Baltijā piedāvās iedzīvotājiem iespēju nodot tukšo dzērienu iepakojumu arī degvielas uzpildes stacijās.

Kopumā plānots izvietot aptuveni 110 taromātus degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Balstoties uz Iepakojuma likuma 18.8 pantu, depozīta iepakojumu ir pienākums pieņemt visiem tiem tirgotājiem, tostarp degvielas uzpildes stacijām, kuru tirdzniecības zāles platība ir lielāka vai vienāda ar 300 m2 un tirdzniecības vieta atrodas kādā no Latvijas valstspilsētām, kā arī tirgotājiem ar zāles platību 60 m2 vai vairāk citās administratīvajās teritorijās.

"Esam spēruši būtisku soli pretī Baltijā un Eiropā modernākās depozīta sistēmas izveidei, piedāvājot iedzīvotājiem iespēju nodot tukšo dzērienu iepakojumu arī degvielas uzpildes stacijās.

Katru dienu tūkstošiem cilvēku mēro ceļu uz darbu vai mājām, pa ceļam iegriežoties degvielas uzpildes stacijā, lai ne vien uzpildītu degvielu, bet arī iegādātos kādu atspirdzinošu dzērienu, un no 2022. gada 1. februāra turpat varēs tukšos iepakojumus arī nodot. Mūsuprāt, ir būtiski sekot līdzi patērētāju ikdienas paradumiem un paplašināt iepakojumu pieņemšanas tīklu, lai depozīta iepakojumu atgriešana būtu pēc iespējas ērtāk iekļaujama ikdienas dzīvē. Mēs ļoti novērtējam ikviena tirgotāja iesaisti ērtas infrastruktūras izveidē un sveicam "Virši-A", "Circle-K" un "Astarte-Nafta" ar šo vēsturisko pievienošanos, kas noteikti kalpos kā būtisks atspēriena punkts mūsu kopējā cīņā par tīrāku vidi un tīrāku Latviju," stāstīja Miks Stūrītis, valdes priekšsēdētājs, "Depozīta Iepakojuma Operators" uzņēmumā.

Līgums ar "Virši-A" paredz, ka degvielas uzpildes staciju tīklā tiks izvietoti 23 taromāti dažādās lokācijās visā Latvijā.

"Domāju, ka sabiedrība jau kādu laiku ir gatava šādai ērti pieejamai depozīta sistēmai un tās ieviešana tikai popularizēs rūpes par vidi kā pašsaprotamu paradumu. Prieks, ka Viršu klientiem turpmāk būs šāda iespēja un ticu, ka tādējādi liels daudzums plastmasas nenonāks dabā, bet tiks pārstrādāts un pielietots atkārtoti," komentēja "Virši-A" mazumtirdzniecības daļas vadītāja un valdes locekle Linda Prūse.

Savukārt, līgums ar "Circle-K Latvia" noslēgts par 28 taromātu izvietošanu dažādās lokācijās visā Latvijā.

"Kā vienam no plašākajiem degvielas mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā, mūsu uzdevums ir rūpēties par vides aizsardzību un zaļāku nākotni, tāpēc nepārtraukti strādājam pie produktu un pakalpojumu attīstības šajā virzienā. Depozīta sistēmas ieviešana Latvijā ir liels solis, un ticam, ka to efektīvu padarīs iedzīvotājiem pieejami iepakojumu nodošanas punkti, kā, piemēram, degvielas uzpildes stacijas, kas ir ērta pieturvieta ceļā kā lielajās pilsētās, tā reģionos," piebilda "Circle K Latvia" veikala preču un pakalpojumu attīstības direktors Gatis Pavārs.

Degvielas uzpildes stacija "Astarte-Nafta" saviem klientiem piedāvās iespēju nodot tukšo iepakojumu septiņas dažādās lokācijās.

"Depozīta pieņemšanas punktu uzstādīšana degvielas uzpildes stacijās ir patīkams jaunums gan Baltijas depozīta sistēmu, gan arī mūsu, degvielas tirgotāju, vidū. Uz degvielas uzpildes stacijām mūsu klienti pārsvarā ierodas ar automašīnām, tādēļ ir būtiski paplašināt pieņemšanas tīklu un piedāvāt šo modeli tai sabiedrības daļai, kas ikdienā izmanto DUS sniegtos pakalpojumus," stāstīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Ojārs Karčevskis.

Jau ziņots, ka "Depozīta Iepakojuma Operators" uzsācis līgumu par depozīta iepakojuma pieņemšanu un taromātu izmantošanu parakstīšanas procesu arī ar tirgotājiem, noslēdzot pirmo līgumu par dalību depozīta sistēmā ar vienu no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā – "Maxima Latvija".

Šobrīd Latvijā paredzēts uzstādīt ap 800-1000 automatizētiem pieņemšanas punktiem, tai skaitā – vairāk nekā 200 taromāti plānoti izvietošanai āra kioskos tirdzniecības vietu teritorijā. Pirmos taromātus uz iepakojuma pieņemšanas vietām piegādās jau septembrī.

2022. gada 1. februārī Latvijā uzsāks darboties vienota depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus.

Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0,10 EUR apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu