Tokijā viss goda pjedestāls 100 metru sprintā tiek jamaikietēm

Eleina Tompsone-Hera.

FOTO: SIPA/Scanpix

Eleina Tompsone-Hera sestdien olimpiskajās spēlēs Tokijā vieglatlētikas sacensībās atkārtoti uzvarēja 100 metru distancē, visu goda pjedestālu aizņemot Jamaikas sprinterēm.

Tompsone-Hera, kura uzvarēja arī Riodežaneiro spēlēs, finišēja ar jaunu olimpisko rekordu 10,61 sekunde.

Aiz amerikānietēm Vaiomijas Tajasas un Geilas Dīversas, kā arī citas jamaikietes Šellijas Annas Freizeres-Praisas Tompsone-Hera kļuva par otro sprinteri, kam divreiz izdevies uzvarēt olimpiskajās spēlēs.

Freizere-Praisa sestdien varēja kļūt par pirmo sprinteri sieviešu konkurencē, kam izdevies uzvarēt trīsreiz, taču 2008. un 2012.gada čempionei nācās samierināties ar sudrabu, distanci veicot 10,74 sekundēs.

Trešo vietu ar jaunu personīgo rekordu 10,76 sekundes izcīnīja Šerika Džeksone.

4x400 metru jauktajā stafetē, kas pirmoreiz ir iekļauta spēļu kalendārā, uzvarēja Polijas komanda ar Karolu Zalevski, Natāliju Kačmareku, Justīnu Šveti-Erseticu un Kajetanu Dušinski. Poļi uzvarēja četru komandu finišā, vadībā izvirzoties finiša taisnē. Viņi uzvarēja ar jaunu olimpisko rekordu trīs minūtes un 9,87 sekundes.

Otro vietu finišā ar jaunu valsts rekordu izcīnīja Dominikānas Republika (3:10,21), kas par vienu sekundes simtdaļu pārspēja ASV vienību. Vēl 14 sekundes simtdaļas aiz ASV finišēja jaunu valsts rekordu sasniegusī Nīderlande.

Neveiksmi piedzīvoja Vācija, kas nefinišēja.