"Tādos gadījumos vajag ekstrēmu rīcību." Zemnieks, kurš ar motorzāģi "sargāja" savu tīrumu Alūksnes novadā, turpina cīņu par taisnību

Ilustratīvs attēls.

FOTO: K I Photography/Shutterstock.com

Tā bija neveiksmīga komunikācija, pauda uzņēmumā "Sadales tīkli", izsakot atvainošanos Alūksnes novada zemniekam, kurš pagājušonedēļ kļuva par sociālo tīklu slavenību, kad ar motorzāģi zāģēja viņa īpašumā uzstādītos stabus, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Vienlaikus monopoluzņēmums joprojām turas pie pārliecības, ka jaunie stabi uzstādīti likumīgi. Savukārt zemnieks gatavs turpināt cīņu par savu taisnību – turpmāk gan ne ar motorzāģi, bet tiesas ceļā.

"Viņu šitā visatļautība! Es jau neesmu pirmais, esmu 501. varbūt. Viņi iet un dara visu kā uzvarētāji. Viss, ko jūs te mazie gariņi. Ne ar vienu nerēķinās. Vismaz ar mani viņi tur..." sacīja Alūksnes novada zemnieks Antons Rakstiņš.

18

Pirms nedēļas sociālos tīklus aplidoja video, kur viņš redzams, zāģējot elektrības stabus, ko viņa tīrumā uzstādījuši "Sadales tīklu" salīgtā uzņēmuma "Amatas energo celtnieks" strādnieki. Konflikts radies, jo Antons esot saskaņojis jaunas līnijas celšanu tieši vecās līnijas vietā pa grāvmalu. Bet dabā tā ierīkota tīrumā.

Turklāt viens balsta stabs un sadales skapis uzstādīti tieši nobrauktuves vidū, tādēļ zemnieks vairs nevar īsti piekļūt savam laukam ar tehniku.

"Iebraukt ta' nevar. Kā te ieies kombains? Tas zēns, kas projektēja, es viņam ar pirkstu rādīju: redzi, vecā līnija, liec jauno tikai vecās vietā. Es vēl viņam parādīju – tu neliec šite, man te iebraukšana," stāstīja Rakstiņš.

To, ka darbi jau sākušies un tiek veikti ne tā, kā runāts, Antons pamanījis, nejauši garāmbraucot.

"Amatas energo celtnieka" strādnieki zemnieka iebildumus un aicinājumus apturēt darbus esot ignorējuši, tādēļ viņš ļāvis savā vietā runāt zāģim.

"Sadales tīkls" apgalvoja – jaunie stabi uzstādīti atbilstoši projektam, kas saskaņots arī ar zemnieku. Konflikts esot neveiksmīgas komunikācijas rezultāts.

"AS "Sadales tīkls" ir izanalizējusi šo gadījumu. Vēlos uzsvērt, ka nav pieņemams veids, kā apakšuzņēmējs komunicēja ar zemes īpašnieku konflikta brīdī.

18

Par to no apakšuzņēmēja esam pieprasījuši skaidrojumu, kā arī personīgi sazinājāmies ar zemes īpašnieku, lai atvainotos par mūsu nolīgtā apakšuzņēmēja nekorekto komunikācijas veidu. Vienlaikus jāuzsver – zemes īpašnieka rīcība, zāģējot elektroapgādes balstus, bija ļoti bīstama. Tā varēja apdraudēt gan viņa paša, gan arī apkārtējo veselību un dzīvību," norādīja "Sadales tīkla" pārstāve Alīna Kozlovska.

Tādēļ "Sadales tīkls" aicina līdzīgu konfliktu gadījumos zemes īpašniekus personīgi sazināties ar uzņēmumu, nevis ķerties pie pašdarbības.

Savukārt Antons teica – viņš kā bijušais enerģētiķis labi apzinājies riskus un stabus tikai aizzāģējis, nevis nogāzis pavisam. Zemnieks īpaši uzsver, ka nerīkojās mirkļa emociju saniknots, bet gan stratēģiski izvēlējies šādu protesta veidu. Viņaprāt, uz oficiālu sūdzības iesniegumu būtu saņemta birokrātiska atrakstīšanās. Tādēļ vajadzēja taisīt troksni.

"Es to zināju, ka tā būs. Tā arī notikās. Es jau kā diezgan labs šaha spēlētājs domāju trīs gājiens uz priekšu, ka viņi tā darīs. Un viņi tā izdarīja. Ja es te viens būtu kaut ko runājis, kurš ņemtu mani par pilnu?

A, tā - visi metās virsū! Forši, viss tā, kā vajag. Sašūmēju sabiedrību! Tādos gadījumos vajag ekstrēmu rīcību. Ar inteliģentu parunāšanos te nekas nebūs. Neiet cauri," sacīja zemnieks.

18

Viņš gandarīts vismaz par mutisku atvainošanos no uzņēmuma, bet nedomā pārtraukt cīņu pret, viņaprāt, nevietā uzstādītajiem stabiem.

Turpmāk gan – tiesiskām metodēm. Zemnieks vērsies policijā ar iesniegumu par viņam nodarītajiem zaudējumiem. Ar līdzīgu iesniegumu policijā pret zemnieku vērsies arī apakšuzņēmējs "Amatas energo celtnieks". Valsts policija vēl nav izlēmusi par kriminālprocesu ierosināšanu.