"Nekas jauns pretinieku izpildījumā..." Pļaviņš pēc zaudējuma norvēģiem (1)

LETA
Mārtiņš Pļaviņš
Mārtiņš Pļaviņš Foto: AP/Scanpix

Latvijas pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš pēc zaudējuma olimpisko spēļu pusfinālā atzina, ka pretinieki ne ar ko neesot pārsteiguši.

Jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien Tokijas olimpiskajās spēlēs zaudēja norvēģiem un sestdien spēlēs par trešo vietu.

Pļaviņš/Točs ar 0-2 (15:21, 16:21) zaudēja sacensību pirmajiem numuriem no Norvēģijas - Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam.

Abi Latvijas pludmales volejbolisti uzsver, ka norvēģi pusfinālā demonstrējuši lielisku sniegumu. Vīri turnīra laikā ir labi ieskrējušies un lieliski darbojas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

"Pirmajā setā mēģinājām atvirzīt bumbu no tīkla, jo pret viņu bloku nebija viegli spēlēt. Sākām labāk spēlēt "sideout", bet sekoja vēl spēcīgākas serves no norvēģiem," par spēles gaitu stāsta Točs. "Katru reizi, kad spējām uzlabot savu sniegumu, Mūls/Sērums pielika aizsardzībā, blokā vai uzbrukumā. Viņi aizvadīja lielisku spēli, bet mūsu sniegums bija viduvējs."

"Norvēģi uzspieda savu spēli, Mūls desmit reizes bloķēja sitienus, taču mēs atdevām visu, kas bija iekšā," vilšanos par sniegumu pusfinālā neslēpj Točs. "Skrējām pēc katras bumbas, bet tas nedeva cerēto rezultātu."

Točs vēl nesteidz teikt, ka norvēģi ir nākamie olimpiskie čempioni. Viņš gan nenoliedz, ka Mūls/Sērums pusfinālā darīja visu - izpildīja spēcīgus sitienus, lieliski servēja, labi spēlēja blokā un arī aizsardzībā. Dažas kļūdas varbūt iedēstītu šaubas pretinieku galvās, bet norvēģi ceturtdien spēlēja atbrīvoti.

Arī Pļaviņš pauda, ka Norvēģijas duets aizvadījis lielisku spēli. Abos setos Norvēģijas pārim ātri izdevās iegūt divu trīs punktu pārsvaru, kas šādos mačos ir nozīmīgi. Pirmais sets iesākās ar trim Mūla blokiem, kad sitienus izdarīja Točs.

"Sākumā ātri uztaisīja atrāvienu un vēlāk jutās ērti. Šajā turnīrā tas laikam ir raksturīgi, veic atrāvienu, un galotnē iedzīt ir ļoti grūti," manāmi sašļucis ir Pļaviņš. "Arī mēs citās spēlēs seta vidū esam uztaisījuši +2 vai +3 un tālāk spēlējam krietni drošāk. Norvēģiem abu setu sākumā bija 3:1 - tur ir viss."

"Viņi dara to, ko grib. Lai piespiestu mainīt viņu spēli, jādara kaut kas citādāk. Nekas jauns pretinieku izpildījumā, viņi to darīja tik labi un tik pārliecinoši, ka nespējām apturēt. Īpaši, kad vēl bijām iedzinējos," piebilst 2012.gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks.

Pļaviņš neslēpj, ka gadiem iekrātā pieredze šādos zaudējumos nevis palīdz, bet tieši pretēji, ir grūtāk. Emocijas sit augstu vilni, un ar laiku šādus zaudējumus aizmirst ir krietni grūtāk. Londonas olimpiskajās spēlēs piedzīvotais zaudējums pusfinālā aizmirsts diezgan ātri, bet šoreiz ir sajūta par pretējo.

Pēc spēles Latvijas duetam caur televizora ekrānu uz īsu laiku bija iespēja aprunāties ar tuviniekiem. Pļaviņš norāda, ka tas pat nācis par sliktu, jo acīs uzreiz sariesās asaras.

"Tāpat zvanīs uz mājām un izies šim visam cauri. Paskatīsies, ko cilvēki ir sarakstījuši. Nebūs viegli. Liekas, ka vajag klusumu un mieru," emocijas knapi valda pieredzes bagātais Pļaviņš.

Otrā pusfinālā ceturtdien Krasiļņikovs/Stojanovskis ar 2-0 (21:19, 21:17) uzvarēja Kataras duetu Čerifs Junuss/Ahmeds Tidžans.

Olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 7.augustā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu