T, 29.11.2023.

Migrācijas krīze? Nedēļas laikā uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturēti 28 nelegālie imigranti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas - Krievijas valsts robeža.
Latvijas - Krievijas valsts robeža. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šīs nedēļas laikā Valsts robežsardze par nelikumīgu Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanu aizturējusi 28 nelegālos imigrantus, norāda Valsts robežsardze.

4. augustā robežsargi Skrudalienas pagastā aizturēja 12 persona, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu. Aizturētie apgalvojuši, ka viņi ir Irākas pilsoņi.

Vēl divi nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas gadījumi konstatēti 5. augustā.

Pārbaudot vietējo iedzīvotāju sniegto informāciju, četri valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie Irākas pilsoņi tika aizturēti Skrudalienas pagastā autobusa pieturā "Vārpene", bet vēl 12 Irākas pilsoņi, kuri valsts robežu nelikumīgi šķērsoja pa Daugavu, pārpeldot to ar piepūšamo laivu, aizturēti Lupandu ciema apkaimē.

Visos gadījumos par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā sākts kriminālprocess.

Aizturētās personas ievietotas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī un Muceniekos.

Šogad konstatēti astoņi Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumi, un kopumā aizturēti 55 trešo valstu piederīgie - 51 Irākas, viens Sīrijas, viens Šrilankas, viens Indijas un viens Baltkrievijas pilsonis.

Jau ziņots, ka, vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas, jau iepriekš bija ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes un armijas resursi zaļās robežas uzraudzībai. Tāpat atbalstu sniedz četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti.

Trešdien premjers Krišjānis Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) paziņoja, ka Latvija plāno pasteidzināt Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi un piesaistīt papildu armijas spēkus tās drošībai.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šonedēļ uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12. jūlija sniegto atbalstu robežsardzei. Armijai uzdots nodrošināt valsts austrumu robežas aizsardzību, izvēršot papildus novērošanas sistēmas, nodrošinot bezpilota lidaparātus, norīkojot papildus personālu, kā arī rīkojot regulāras militārās mācības.

Tāpat ziņots, ka Golubevas rīcības plānā Latvijas valsts robežas drošības stiprināšanai iekļauti desmit punkti, no kuriem viens paredz nodrošināties iespējamas krīzes gadījumam ar ātri izvietojamiem pagaidu risinājumiem, proti, paaugstinātas drošības dzeloņstieplēm.

Ja nelikumīgo robežpārkāpēju skaits augs dramatiski, tad valdība var izsludināt ārkārtēju situāciju daļā Augšdaugavas un Krāslavas novadu teritorijas, un tajās nepieciešamais juridiskais režīms stājas spēkā nekavējoties, bet Saeimas lēmums būs nepieciešams, lai to apstiprinātu, paredz Golubevas plāns.

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas, ir ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes resursi zaļās robežas uzraudzībai, tāpat lūgts atbalsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un ik dienu robežsargiem atbalstu sniedz 24 zemessargi, kā arī četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti ar diviem transportlīdzekļiem.

Šāds lēmums pieņemts, jo iepriekš bija novērojama pastiprināta nelegālo migrantu plūsma pār Lietuvas - Baltkrievijas robežu. Eiropas politiķi ir pieļāvuši, ka migrantu plūsma no Baltkrievijas notiek ar šīs valsts vadības atbalstu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu