Japānas sieviešu basketbola izlase sensacionāli iekļūst olimpisko spēļu finālā

Japānas sieviešu basketbola izlase.
Japānas sieviešu basketbola izlase. Foto: AP/Scanpix

ASV sieviešu basketbola izlase piektdien iekļuva Tokijas olimpisko spēļu finālā, kur tiksies ar Japānu.

ASV basketbolistes pusfinālā ar rezultātu 79:59 (25:12, 16:11, 17:16, 21:20) uzvarēja Serbiju.

Ar 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbā uzvarētājām atzīmējās Britnija Grainere, 12 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Brīenai Stjuartei, bet 14 punktus guva Čelsija Greja.

Serbijas izlasē 15 punktus guva Ivonne Andersone.

ASV basketbolistes uzvarējušas astoņās no pēdējām deviņām olimpiskajām spēlēm, vien 1992.gadā samierinoties ar bronzu. Toreiz pusfinālā amerikānietes piekāpās NVS komandai.

Otrajā pusfinālā Japānas izlase ar 87:71 (14:22, 27:12, 27:16, 19:21) pieveica Franciju.

Mājinieces pārņēma vadību otrās ceturtdaļas vidū, četras minūtes un desmit sekundes līdz spēles beigām rezultātam jau kļūstot graujošam - 84:57.

Uzvarētājām punktus guva visas 12 spēlētājas, ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izceļoties Himavari Akaho, bet ar 14 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām - Juki Mijazavai.

Francijas izlasē 18 punktus sakrāja Sandrīne Grudā, bet 13 punktus guva Marina Foto.

Olimpiskajā turnīrā piedalījās 12 izlases, kas vispirms bija sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām.

Sestdien notiks cīņa par bronzu, bet svētdien - fināls.