Daļai Austrālijas olimpiešu pēc atgriešanās mājās karantīnā būs jāpavada gandrīz mēnesi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Austrālijas olimpiskie atlēti
Austrālijas olimpiskie atlēti Foto: Reuters/ScanPix

Vairākiem desmitiem Austrālijas olimpisko atlētu pēc atgriešanās dzimtenē karantīnā būs jāpavada 28 dienas.

Saskaņā ar nacionālajiem noteikumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, visiem ieceļotājiem, tostarp gandrīz 500 sportistiem, kuri pārstāvēja Austrāliju Tokijas olimpiskajās spēlēs, pēc ierašanās valstī 14 dienas jāpavada izolācijā viesnīcā.

Tomēr daļai sportistu karantīnas laiks būs 28 dienas, jo Dienvidaustrālijas štata valdība nolēmusi, ka atlētiem, kuri nevarēja Adelaidā ierasties ar tiešo reisu no Tokijas, vēl divas nedēļās jāpavada pašizolācijā mājās pēc tam, kad viņi pēc karantīnas viesnīcā ieradīsies štatā.

Kopumā Dienvidaustrālijas štatā atgriezīsies 56 sportisti, tostarp 16 jau atrodas karantīnā Sidnejā, kur pašlaik ir noteikta komandantstunda, lai ierobežotu īpaši lipīgākā vīrusa delta varianta izplatību.

Austrālijas Olimpiskās komitejas prezidents Mets Kerols paziņoja, ka tik ilga karantīna ir pretrunā Austrālijas Sporta institūta mediķu rekomendācijām par sportistu mentālo veselību.

"Kamēr citas valstis svin savu sportistu atgriešanos, mēs pret savējiem izturamies viscietsirdīgākajā un vienaldzīgākajā veidā," viņš sacīja.

"Viņus soda par to, ka ar lepnumu izcili pārstāvēja savu valsti olimpiskajās spēlēs," Kerols teica, piebilstot, ka sportisti ir "ļoti zema riska" grupā, tomēr Dienvidaustrālijas štata institūcijas esot noraidījušas olimpiešu pieteikumu pieļaut viņiem izņēmumu attiecībā uz papildu divu nedēļu pašizolāciju

Visi Austrālijas olimpiskās komandas sportisti ir vakcinēti pret Covid-19, turklāt Tokijā gandrīz katru dienu notika infekcijas testēšana.

Austrālijas sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 17 zelta medaļas, septiņas sudraba un 22 bronzas godalgas.

Ar robežu slēgšanu, komandantstundām, obligātu karantīnu iebraukušajiem un agresīvu testēšanas un kontaktpersonu noteikšanas politiku Austrālija ir spējusi ierobežot infekcijas izplatību, tomēr delta variants izplatās arī šādu ierobežojumu apstākļos.

Austrālijā, kur dzīvo 25 miljoni cilvēku, pandēmijas laikā reģistrēti 37 000 saslimšanas gadījumu un 940 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu