Graudiņa/Kravčenoka pārvar Eiropas čempionāta astotdaļfinālu

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka

FOTO: Daniel Leal-Olivas

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien, 13. augustā, pārvarēja Vīnē notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfinālu.

Ar ceturto numuru izliktās Latvijas pludmales volejbolistes astotdaļfināla spēlē ar 2-0 (21:17, 21:18) pārspēja Hermannovu/Stočlovu, kuras turnīrā izliktas ar piekto numuru.

Pirmā seta beigās pēc līdzīgas spēles labāk nospēlēja Latvijas volejbolistes, tomēr otro setu Čehijas sportistes iesāka pārliecinošāk, kas gan neapturēja Graudiņu/Kravčenoku cīnīties līdz galam un uzvarēt.

Gan latvietes, gan pretinieces ar uzbrukumu guva 22 punktus. Latvijas duetam bija seši bloki, kamēr pretinieces Kravčenokas un Graudiņas uzbrukumus nobloķēja trīs reizes. Katrai komandai pa divām reizēm padevās netveramas serves. Kļūdu vairāk bija latvietēm (12:8).

Uzvarētājas ceturtdaļfinālā tiksies ar Cinju Tilmanu/Šantalai Laborerei no Vācijas (7.), kuras piektdien ar 2-0 (21:15, 21:17) bija pārākas pār austrietēm Lēnu Pleziučnigu un Katarīnu Šicenhoferi.

Eiropas čempionāta D grupā Graudiņa/Kravčenoka uzvarēja, ar 2:0 (21:17, 21:17) pārspējot Lezānu Plasetu/Aleksiju Rišāru no Francijas, kuras turnīrā izliktas ar 29.numuru, kā arī Polijas duetu Kinga Vojtasika/Kataržina Kocjoleka ar 2:0 (21:18, 21:16).

Piektdien Eiropas čempionāta izslēgšanas spēles sāks arī Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

Vīnē notiekošajā čempionātā vīriešu konkurencē piedalās gandrīz visas spēcīgākās Eiropas pludmales volejbola komandas, tostarp arī Tokijas olimpisko spēļu čempioni norvēģu duets Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī vicečempioni Vjačeslavs Krasiļņikovs/Oļegs Stojanovskis, kuri Tokijā pārstāvēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu. Savukārt sieviešu konkurencē trūkst vairāku spēcīgu duetu.

Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Majoru pludmalē, bet stiprā vēja izraisīto plūdu dēļ vairākas spēles tika aizvadītas Mārupes novadā. 2020.gada septembra mājas turnīrā Latviju pārstāvēja astoņas komandas, tostarp Graudiņa/Kravčenoka, Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs, visiem trīs Latvijas duetiem apstājoties astotdaļfinālā.

2020.gada Eiropas čempionātā Jūrmalā uzvaru svinēja norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī šveicietes Joana Heidriha un Anuka Veržē-Deprē.

2021.gada Eiropas čempionāts Vīnē notiks no līdz 15.augustam, un tas ir pirmais lielais turnīrs jau nākamajā nedēļā pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Redaktors iesaka