Rīgā notiks leģendu spēle ar Figu, Maludā un citu slavenu futbolistu dalību

Leģendu spēles plakāts.

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Atzīmējot savu 100. jubileju, Latvijas Futbola federācija (LFF) Rīgā 21. augustā organizēs leģendu spēli, kurā piedalīsies arī vairākas pašmāju un pasaules mēroga zvaigznes.

Pasaules zvaigžņu komandas rindās savu dalību apstiprinājuši tādi leģendāri futbolisti kā Luišs Figu, Florāns Maludā, Nunu Gomišs un citi.

Savukārt Latvijas izlases sastāvu komplektē leģendārais treneris Aleksandrs Starkovs, kura vadībā Latvijas valstsvienība 2004.gadā piedalījās 16 komandu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Galīgie komandu sastāvi tiks paziņoti nākamnedēļ.

"Iespēja tikties klātienē ar pasaules mēroga zvaigznēm, ar savulaik vieniem no labākajiem futbolistiem pasaulē un Latvijā, var kalpot par iedvesmas avotu jaunajiem futbolistiem, kā arī par to vēl tikai domājošiem bērniem. Futbols nav tikai spēle, tas ir sociāli nozīmīgs instruments, kas vieno dažādu tautību, rasu, reliģiju un fizisko iespēju cilvēkus, īsāk sakot - futbols ir brīnišķīgs," norādīja LFF prezidents Vadims Ļašenko.

"Esam priecīgi, ka šajos sarežģītajos laikos izdevies ieplānot tādu zvaigžņu atvešanu uz Latviju pie mūsu pašu līdzjutējiem.

Laukumā dosies vairāki UEFA Čempionu līgas ieguvēji un citu trofeju īpašnieki gan starptautisko, gan Latvijas zvaigžņu komandā. Piemēram, mūsu pašu Māris Verpakovskis, kā zināms, ir izcīnījis Spānijas Karaļa kausu. Būs meistarīgi izpildītāji abās komandās, lieliska, draudzīga un vienotības atmosfēra - īsti svētki Latvijas futbola sabiedrībai."

Plānots, ka Rīgā viesosies vairāki kādreizējie UEFA Čempionu līgas trofejas ieguvēji. Viens no tādiem ir Luišs Figu, kurš ar Madrides "Real" prestižo kausu ieguva 2002. gadā. Tāpat Figu rēķinā ir lērums citu komandas un individuālo trofeju.

Viņš saņēma "Ballon d'Or" kā planētas labākais spēlētājs 2000.gadā. Kad tajā pašā gadā viņš pārcēlās no "Barcelona" uz Madrides "Real", Figu kļuva par tobrīd dārgākā transfēra autoru futbola vēsturē (68 miljoni eiro).

Savukārt Florāns Maludā UEFA Čempionu līgas trofeju virs galvas cēla 2012. gadā ar "Chelsea". Zīmīgi, ka trīs gadus vēlāk viņš bija Latvijas izlases pussarga Jāņa Ikaunieka kluba biedrs "Metz" rindās.

Spēli paredzēts aizvadīt ar skatītājiem tribīnēs, ieeja uz pasākumu būs tikai Covid-19 sertifikāta īpašniekiem. Spēle "Skonto" stadionā 21.augustā sāksies plkst.19.30.

Mačā būs arī starplaiki, kuros līdzjutējiem būs iespējas nofotografēties ar zvaigznēm un tikt pie autogrāfiem. Spēli tiešraidē būs iespējams vērot LFF "Facebook" un "YouTube" kontos.

Biļešu tirdzniecība sāksies nākamās nedēļas ceturtdienā, 19. augustā. Biļetes būs pieejamas LFF.lv.