Identificēti vēl vairāki desmiti fiktīvās vakcinācijas klienti. Kopējais cilvēku skaits lēšams ap 300

Armands Ruks

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks LTV Ziņu dienesta raidījumā "Rīta Panorāma" atklāja, ka ir identificēti vēl vairāki desmiti fiktīvās vakcinācijas klienti. 

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sacīja: "Mēs esam identificējuši vēl vairākus desmitus šī nelegālā pakalpojuma [fiktīvās vakcinācijas] klientus. Aicinām cilvēkus nākt pašiem pieteikties, tas var atbrīvot no atbildības. Ja policija pieklauvēs pie durvīm, tā jau būs pavisam cita veida saruna."

Kā atklāja Armands Ruks, fiktīvo vakcinācijas klientu skaits lēšams ap 300. 

Jau ziņots, ka VP sadarbojoties ar citām institūcijām, turpina veikt izmeklēšanu par fiktīvu Covid-19 vakcinācijas veikšanu un kukuļošanu.

Pēc VP izplatītā aicinājuma atsaukties personas, kuras devušas kukuli ārstniecības personām vai personām, kas veic datu apstrādi vakcinācijas centros par fiktīvo Covid-19 vakcinācijas sertifikātu iegūšanu, šobrīd policijā ir vērsušās vairākas jaunas personas, kas, ziņojušas par fiktīva sertifikāta iegūšanu.

Likumsargi aicina pieteikties arī citus, kuri saņēmuši fiktīvu vakcinācijas sertifikātu. Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Ņemot vērā, ka šobrīd notiek aktīva izmeklēšana, plašāku informāciju par aizturētajām personām un izmeklēšanas detaļām policija šobrīd neizpauž.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde augusta sākumā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī par fiktīvas vakcinācijas veikšanu kādā vakcinācijas centrā aizturēja 1972., 1974., un 1976. gada dzimušas sievietes, tai skaitā arī medicīnas māsu, aģentūru LETA informēja VP.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīm sievietēm bija sadalītas lomas. Divas sievietes organizēja personu, kuras nevēlas vakcinētas, bet ir gatavas maksāt, lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, meklēšanu, kā arī naudas pieprasīšanu un pieņemšanu. Savukārt vakcinācijas centra medmāsa imitēja vakcīnas injekciju personām, kuras bija samaksājušas par Covid-19 sertifikātu un ieradušās vakcinācijas vietā ar iepriekš sagatavotu zīmīti.

Prettiesiski saņemtie naudas līdzekļi tika sadalīti starp grupas dalībniekiem. Par fiktīvo vakcināciju katru reizi no personām tika pieprasīti un saņemti 200 eiro.

Pie personām tika veiktas kratīšanas, kā rezultātā izņemti naudas līdzekļi ap 10 000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīga nodarījuma rezultātā un citi izmeklēšanā svarīgi priekšmeti. Turklāt vienai aizturētajai personas ir izņemta un arestēta "Nissan" markas automašīna, kura, iespējams, ir iegādāta par noziedzīgo darbību rezultātā iegūtajiem līdzekļiem.

Visas trīs personas atzītas par aizdomās turētajām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā liegums strādāt Covid-19 vakcinācijas centros. Policijai ir pamats uzskatīt, ka minētajā kriminālprocesā, imitējot vakcināciju, faktiski neievadot vakcīnu, vismaz 200 personas ir ieguvušas Covid-19 sertifikātu par pirmās potes saņemšanu.

Aktuālākās ziņas