Pk, 7.10.2022.

No Afganistānas evakuēta Latvijas valstspiederīgā

Apollo.lv
No Afganistānas evakuēta Latvijas valstspiederīgā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

Šodien, 18. augustā, Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstījis, ka no Afganistānas evakuēta Latvijas valstspiederīgā. 

Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vēsta: "Latvijas valstspiederīgā ir veiksmīgi evakuēta no Afganistānas. Esam pateicīgi mūsu britu draugiem un sabiedrotajiem par palīdzību un atbalstu!" 

Noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrābuši faktiski visu valsts teritoriju, bet svētdien viņu rokās krita arī Kabula. Afganistānas prezidents Ašrafs Gani svētdien valsti atstāja.

Neskaidrās drošības situācijas dēļ Afganistānu steigā pamet arī dažādu Rietumu valstu diplomāti un darbinieki. Talibiem ielencot Kabulu un gatavojoties pārņemt savā kontrolē visu Afganistānu, rietumvalstis steidz evakuēt no turienes gan savus pilsoņus, gan afgāņus, kas strādājuši kopā ar viņiem.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) ir lūdzis identificēt tos afgāņu pilsoņus, kuri palīdzējuši Latvijas misijai Afganistānā, un izskatīt iespēju tiem piešķirt patvērumu.

Pēc Pabrika teiktā, runa varēt būt par līdz 15 ģimenēm, kam Afganistānā, pie varas nākot islāmistu grupējumam "Taleban", draud briesmas.

 
Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu