Igaunijā policija dzīvokļa ballītē aizturējusi 15 iereibušus bērnus un jauniešus

Igaunijas policija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: M-Production/Shutterstock.com

Igaunijā, Kuresāres rajonā, Marientali pilsētā notikusi ballīte, kurā piedalījās 19 jaunieši, no kuriem 15 bija lietojuši alkoholu. Policijas patruļas dienesta vadītājs Matiss Siks laikrakstam "Postimees" stāstīja, ka zvanītājs ziņoja, ka viens no ballītes dalībniekiem ir redzēts stāvam uz palodzes.

Pirmdienas vakarā policija reaģēja uz izsaukumu, nosūtot uz notikuma vietu visas pieejamās patruļas, jo pie dzīvokļu mājas durvīm atradās aptuveni ducis velosipēdu.

Sākumā kāpņu telpā tika pieķerti divi nepilngadīgie. Pēc aculiecinieku teiktā, viens aizbēga, un policija viņu noķēra pie savām mājām. Pārējie jaunieši atradās dzīvoklī, kur likumsargi uzreiz nevarēja nokļūt.

"Mēs nevarējām ātri reaģēt un durvis tika vienkārši aizcirstas sejā, un aizslēgtas ar atslēgu," par operāciju sacīja Siks.

Visbeidzot policijai izdevās iekļūt dzīvoklī un drīz vien ieradās arī dzīvokļa īpašnieks. Kāds no jauniešiem pat draudējis policistam, ka izleks pa daudzdzīvokļa mājas trešā stāva logu.

Svinētāju vecums bijis no 13 līdz 17 gadiem. Policija konstatēja, ka 15 jaunieši lietojuši alkoholu, pārsvarā lietots degvīns un alus.

"Ieejot istabā, uzreiz bija jūtama spēcīga alkohola smaka," sacīja Siks.

1

Reibuma pakāpes bijušas dažādas: "Bija jaunieši, kuri, iespējams, tiešām izdzēra tikai dažus malkus alkohola. Bet bija arī tādi, kas izdzēra pudeli vai vairāk. "

Dzīvoklī tika atrastas arī cigaretes un elektroniskās cigaretes. Pēc policijas teiktā, jauniešiem izdevies arī tualetē noskalot vairākas cigaretes.

Aizturētie jaunieši tika nogādāti policijas iecirknī un tiem tika sastādīti protokoli. Vecākiem bija jādodas uz policijas iecirkni, lai varētu savas atvases nogādāt mājās. Pēc aculiecinieku teiktā, vecāki viens pēc otra braukuši uz notikuma vietu, lai paņemtu jauniešu velosipēdus.

Pēc policista teiktā pats stāsts bijis ļoti pamācošs. Pirmdienas pēcpusdiena un vakars ir diezgan nevainīgs laiks, kad šķiet, ka nav īpašu iemeslu kontrolēt bērnu aktivitātes - kaut ko līdzīgu varētu gaidīt nedēļas nogalē. Lietainie laika apstākļi, iespējams, spēlēja lielu lomu ballītes tapšanai iekštelpās.

"Pretējā gadījumā viņi varētu sarīkot ballīti kaut kur dabā," sacīja Siks, uzsverot, ka vecākiem tomēr vajadzētu vairāk interesēties par to, ko dara viņu bērni un ar ko viņi pavada laiku.

Aktuālākās ziņas