VIDEO ⟩ ASV zoodārzā bērnu acu priekšā aligators uzbrucis sievietei. Cietusī aicina nepieļaut "sankcijas" pret aligatoru

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Nedēļas sākumā ASV, Soltleiksitijā, kādā zoodārzā noticis incidents, kurā aligators bērnu ballītes laikā uzbrucis dzīvnieku kopējai, nopietni savainojot viņas roku, ziņo ASV mediji.

Soltleiksitijas zoodārzā "Scales & Tails", kur notiek arī izglītojoši pasākumi par dabu, kādā bērnu dzimšanas dienas ballītē noticis negadījums pie viena no zoodārza iemītnieka  - aligatora, kurš "Zvaigžņu karu" iespaidā nosaukts par Dārtu Geitoru - mājām.

Aligators dzīvnieku kopējai Lindsejai Bulai pēkšņi iekodās rokā un nelaida to vaļā. Lindseja kādu laiku spēkojās ar aligatoru, mēģinot tikt vaļā no viņa spēcīgā sakodiena, taču nesekmīgi.

Sievieti no aligatora paglāba kāds apmeklētājs, kurš ieleca ūdenī un metās virsū Dārtam Geitoram, nomierinot dzīvnieku.

Ārstiem izdevās izglābt Lindsejas sakosto roku no iespējamas amputācijas.

Negadījums ticis nofilmēts un to ir noskatījušies vairāki miljoni skatītāju. Cietusī Lindseja un iestādes vadītājs norāda, ka nevajadzētu taisīt "sankcijas" pret aligatoru.

"Mēs darīsim visu iespējamo, lai viņš šeit paliktu. Kamēr mēs par viņu rūpējamies, tikmēr pret aligatoru nebūs nekādu sodu.

Viņš uzvedās kā dzīvniekam jāuzvedas," saka kopēja.

7

Dārts Geitors zoodārzā esošajā reptiļu centrā mitinās jau vairāk nekā trīs gadus un ir iemācījies klausīt atsevišķām pavēlēm, tostarp atļaut sevi nobučot uz vaiga.

"Es viņu ļoti mīlu. Viņš šeit ir kā ģimenes loceklis! Tā domā visi, kuri šeit strādā. Visi mīl Dārtu!" saka Lindseja.

7

Kopēja uzskata, ka Dārts Geitors viņai iekodies, jo nodomājis, ka Lindsejas roka ir "barība". 

"Scales & Tales" vadītājs Šeins Ričins uzsver, ka Dārtam Geitoram "vienkārši bija slikta diena". 

Tikmēr dzīvnieku tiesību aizstāvju grupa PETA aicina slēgt šo iestādi.