Anulēti pirmie 12 viltotie Covid-19 sertifikāti

Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālais veselības dienests (NVD), pamatojoties uz līdz šim saņemto informāciju no Valsts policijas, ir anulējis pirmos 12 viltotos Covid-19 sertifikātus, informē NVD.

Pagājušajā nedēļā Valsts policija (VP) NVD nosūtīja informāciju par 12 personām, kas nelikumīgi saņēmusi vakcinācijas sertifikātu. Policijas rīcībā esošā informācija gan liecina, ka varētu būt vairāki simti personu, kuras nelikumīgi ieguvušas Covid-19 vakcinācijas sertifikātus.

Saskaņā ar policijas piektdien pausto, patlaban tiek apkopota visa nepieciešamā informācija un vākti pierādījumi, lai informāciju par visām personām nosūtītu lēmuma pieņemšanai NVD.

NVD pieļauj, ka šīs dienas laikā varētu tikt anulēti vēl kādi sertifikāti.

VP pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA pavēstīja, ka pirmdien, 23. augustā NVD tika nodotas ziņas par vēl diviem viltotiem Covid-19 sertifikātiem. Kopumā VP ir nodevusi informāciju par 14 personām.

Jau ziņots, ka Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks aizpagājušajā nedēļā žurnālistiem atklāja, ka ir aizturētas personas, tostarp divas medicīnas māsas, kuras organizējušas vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde augusta sākumā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī par fiktīvas vakcinācijas veikšanu kādā vakcinācijas centrā aizturēja 1972., 1974., un 1976. gada dzimušas sievietes, tai skaitā arī medicīnas māsu, aģentūru LETA informēja VP.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīm sievietēm bija sadalītas lomas. Divas sievietes organizēja personu, kuras nevēlas vakcinētas, bet ir gatavas maksāt, lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, meklēšanu, kā arī naudas pieprasīšanu un pieņemšanu. Savukārt vakcinācijas centra medmāsa imitēja vakcīnas injekciju personām, kuras bija samaksājušas par Covid-19 sertifikātu un ieradušās vakcinācijas vietā ar iepriekš sagatavotu zīmīti.

Aktuālākās ziņas