Nevakcinētiem Saeimas deputātiem Covid-19 testi klātienes dalībai parlamenta sēdē būs jāapmaksā pašiem

Saeimas sēde. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Nevakcinētiem Saeimas deputātiem Covid-19 testi klātienes dalībai parlamenta sēdē būs jāapmaksā pašiem. 

Covid-19 testu izmaksu segšana no parlamenta līdzekļiem nav plānota, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Deputāti, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, klātienes Saeimas sēdēs varēs piedalīties ar sertifikātu, kas apliecina negatīvu Covid-19 testu.

Deputāti var veikt jebkuru testu, kas ļauj iegūt šādu sertifikātu, - testu izvēle ir pašu deputātu ziņā, norāda Saeimā.

Attiecībā uz komisiju sēdēm par to norises veidu lems komisijas priekšsēdētājs, ievērojot tos pašus Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē noteiktos principus. Viens no tiem paredz, ka klātienē strādā vakcinētie, pārslimojušie un cilvēki ar negatīvu Covid-19 testu.

Tāpat arī saistībā ar Saeimas un komisiju darbu nolemts, ka pie pārāk liela saslimšanas līmeņa, uz ko norādītu SPKC, sēdes varētu rīkot attālināti.

Kā ziņots, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) norādīja, ka risinājumu akceptējuši arī valsts tiesību eksperti un epidemiologi. Politiķe, ka testēšanās paredzēta kā iekļaujošāka pieeja, kas dotu iespēju visiem deputātiem piedalīties sēdē.

Kā informēja Preses dienestā, līdz ar rudens sesijas sākumu no septembra Saeimas un parlamenta komisiju sēdes varēs notikt klātienē epidemioloģiski drošā darba vidē, nosaka kopsēdē lemtais.

Aktuālākās ziņas