Baltkrievijas organizētā nelegālā robežšķērsošana ir hibrīduzbrukums ES un NATO austrumu robežai, min Kalniņa-Lukaševica

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Valdas Kopustas

Baltkrievijas organizētā nelegālā robežšķērsošana ir hibrīduzbrukums Eiropas Savienības (ES) un NATO austrumu robežai, norāda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Kā aģentūru LETA informēja ĀM, ceturtdien parlamentārā sekretāre Kalniņa-Lukaševica pēc Vācijas Eiropas lietu valsts ministra Mihaela Rota ielūguma piedalījās Baltijas valstu un Vācijas konsultācijās un publiskā diskusijā "Baltijas valstu un Vācijas diplomātisko attiecību simtgade - jaunas perspektīvas nākotnē orientētai Eiropai".

Baltijas valstu un Vācijas konsultācijās tika pievērsta uzmanība notikumu attīstībai Baltkrievijā un Afganistānā, no kuras jāturpina evakuācija, kā arī pārrunāti aktuālie ES dienaskārtības jautājumi. Attiecībā par situāciju uz Baltkrievijas robežas parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Lukašenko režīma centieni izmantot migrāciju kā ieroci, destabilizējot situāciju reģionā, ir nepieņemami, norādīja ĀM.

"Baltkrievijas organizētā nelegālā robežšķērsošana ir hibrīduzbrukums ES un NATO austrumu robežai. Baltkrievija vēlas destabilizēt situāciju reģionā,"

4

sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Pēc konsultācijām sekoja publiskā diskusija par Eiropas nākotni, kurā tika aicināti piedalīties arī skolēni un studenti no Baltijas valstīm. Uzrunājot diskusijas dalībniekus, Kalniņa-Lukaševica pauda prieku par jauniešu aktīvo iesaisti Eiropas nākotnes diskusijās.

Publiskās diskusijas laikā dalībnieki pauda viedokli par ES kā vērtību savienības nākotni, ES rīcību klimata pārmaiņu mazināšanai, kā arī "Nord Stream 2" projekta ietekmi uz ES un Ukrainas ekonomiku un drošību un nepieņemamo cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā.

Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Latvija turpina un turpinās sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai un neatkarīgajiem medijiem.

Tikšanās un publiskā diskusija tika organizēta, lai atzīmētu Vācijas un Baltijas valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadi. Tajā piedalījās arī Lietuvas Ārlietu ministra vietnieks Eiropas lietās Arnoldas Prankevičius un Igaunijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Merts Volmers.

Publiskajā diskusijā Latviju pārstāvēja skolēni un studenti no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Vācu ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Rīgas 13. vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Angļu ģimnāzijas, Rīgas Stradiņa Universitātes, Ulbrokas vidusskolas un Jaundubultu vidusskolas.