Pk, 8.12.2023.

Cipules prognozes par Covid-19 izplatību rudenī: Jārēķinās ar lielāku hospitalizēto bērnu skaitu (13)

Papildināts
Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule. Foto: Evija Trifanova/LETA

Par to, kāda situācija gaidāma rudenī Covid-19 izplatības sakarā, savas prognozes izteica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule 30. augusta LTV raidījumā "Rīta panorāma".

Cipule, atsaucoties uz citu valstu pieredzi, norāda, ka jaunais delta variants dubultojis hospitalizēto slimnieku skaitu, tāpēc NMPD gatavojas līdzīgam scenārijam.

Protams, cerību, ka šis rudens paies mierīgāk, vieš tas, ka Latvijā pilnā sparā noris vakcinācija pret Covid-19. Cerams, tas ietekmēs pacientu skaitu slimnīcās, pauž Cipule.

NMPD vadītāja uzsver, ka dienests gatavojas lielākai ar Covid-19 inficētu bērnu hospitalizācijai, ņemot vērā citu valstu pieredzi. Cipule norāda, ka tas nenozīmē, ka saslimšana vienmēr būs smaga, bet gan to, ka bērni biežāk ar drudzi var nonākt slimnīcā.

"Mēs arī nopietni gatavojamies bērnu hospitalizāciju pieaugumam, jo tāda ir arī citās valstīs. Tāpat šodien mums ir plānota saruna ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, kas palīdzēs izstrādāt algoritmus gan bērnu novērtēšanai neatliekamās palīdzības etapā un hospitalizācijas izvērtēšanai, gan arī pārvešanas algoritmus reģionālajām slimnīcām, lai tās varētu maksimāli strādāt pēc vienotas sistēmas," piebilda Cipule.

Cipule izgaismo būtisku mītu - koronavīruss var nopietni apdraudēt arī bērnus, atsaucoties uz ārvalstu pieredzi, ka delta varianta dēļ bērnu un jauniešu hospitalizācija ar Covid-19 augusi par 60%.

Tendences ar Covid-19 inficētu bērnu hospitalizācijā Latvijā novērojamas jau tagad. Ja pagājušajā ziemā uz aptuveni 1000 Covid-19 pacientiem slimnīcās ārstējās 1 vai 2 bērni, tad jau šobrīd uz 100-150 hospitalizētajiem slimniekiem apmēram 5 līdz 6 ir bērni, pauž Cipule.

Jautāta, kādas ir prognozes, vai mācības klātienē noritēs visu turpmāko mācību gadu, Cipule norāda, ka tādas prognozes izdarīt ir pārdroši, bet min, ka kādā posmā noteikti varētu nākties apsvērt mācīšanos attālināti.

Jau ziņots, ka trešdaļa jeb 33% sestdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 196 Covid-19 inficēšanās gadījumiem visvairāk jauno inficēto - 49 - tika konstatēti vecumā no desmit līdz 19 gadiem. Vecumā grupā līdz deviņiem gadiem vakar atklāti 16 jauni inficētie.

Savukārt gan vecumā no 20 līdz 29 gadiem, gan vecumā no 30 līdz 39 gadiem tika atklāti 28 jauni inficētie, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Kopš nedēļas sākuma Latvijā notiek masveida skolēnu testēšana pirms jaunā mācību gada sākuma. Šajā laikā kopumā vecumā līdz deviņiem gadiem atklāti 106 jauni inficētie, bet vecumā no desmit līdz 19 gadiem - 239 jauni saslimušie ar Covid-19. Līdz ar to no pēdējo sešu dienu laikā saslimušajiem 28,7% bija vecumā līdz 19 gadiem. Ne visi no šiem inficētajiem gan atklāti skolu skrīninga ietvaros, tāpat šajās vecuma grupās ne visi ir skolēni.

Komentāri (13)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu