FOTO ⟩ Ukrainas paraolimpietis uz goda pjedestāla atsakās fotografēties ar krievu sportistiem

Igors Cvetovs
Igors Cvetovs Foto: Facebook/Ihor Tsvietov

Ukrainas sprinteris Igors Cvetovs pēc izcīnītā sudraba Tokijas paraolimpiskajās spēlēs uz goda pjedestāla atteicās uzņemt fotogrāfiju kopā ar Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportistiem.

Cvetovs sudraba godalgu izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu 100 metru sprintā T-35 medicīnas grupā. Par uzvarētāju ar jaunu pasaules rekordu (11,39 sekundes) kļuva OKR sprinteris Dmitrijs Safronovs. Cvetovs no uzvarētāja atpalika par 0,08 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās cits OKR sportists - Artjoms Kaļašjans.

Pēc tam, kad T-35 medicīnas grupas 100 metru sprinta sacensību apbalvošanas ceremonija bija gandrīz noslēgusies, OKR sportisti viens otru apķēra, lai uzņemtu kopīgu attēlu. Piedalīties fotogrāfijā OKR sportisti aicināja arī Cvetovu, bet ukrainis atteicās.

Pēcāk sportists savā "Facebook" kontā skaidroja pieņemto lēmumu: "Kāds tajā saskatīs necieņu pret konkurentiem. Cits saskatīs cieņu pret Ukrainu. Katram savs... Ar Ukrainu sirdī!"

Cvetovs Tokijas paraolimpiskajās spēlēs startēs arī 200 metru distances skrējienā.