P, 11.12.2023.

Kāpēc NASA apdullināja zirnekļus ar LSD, marihuānu un amfetamīnu?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Olivier LAURENT Photos/Shutterstock.com

Gandrīz pirms trim desmitgadēm Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) pētījuma ietvaros apdullināja zirnekļus ar tādām narkotiskajām vielām, kā LSD un marihuāna, lai novērotu, kā kukaiņi veido "deformētus" tīklus, vēsta portāls "The Sun".

Zinātnieki ir veikuši pētījumus par zirnekļiem un apreibinošām vielām jau kopš 1948. gada, kad divi vācu pētnieki apvienojās, lai izpētītu zirnekļveidīgo tīklu veidošanas spējas.

1995. gadā NASA zinātnieki mēģināja atkārtot vācu pētnieku veiktos pētījumus. Kosmosa administrācija pētījumam izmantoja tādus zirnekļus, kas sastopami cilvēku mājās, un iebaroja tiem kofeīnu, amfetamīnu, marihuānu un hlora hidrātu.

Atkarībā no vielas zirnekļi savērpa netradicionālus tīklus.

"Jo toksiskāka ir ķīmiskā viela, jo vairāk deformētāks zirnekļa tīkls izskatās salīdzinājumā ar parasto tīklu," rakstīja pētnieki.

Pēc tam pētnieki noteica izmaiņas katrā zirnekļa tīklā, izmantojot statistikas rīkus, lai pārbaudītu dažādu narkotisko vielu ietekmi uz zirnekļiem.

Pētnieki secināja, ka zirnekļiem, kuriem tika dotas nelielas LSD devas radīja ģeometriski regulārākus un "sakārtotākus" tīklus nekā tie, kas nelietoja narkotiskās vielas.

NASA sacīja, ka zirnekļi, kuriem ievadīja narkotiskās vielas, tīklu aušanas laikā bija viegli novirzāmi un atstāja savus tīklus nepabeigtus. Īpaši šis secinājums attiecas uz marihuānas radīto ietekmi.

Zirnekļi, kuri izmantoja amfetamīnu, auda savus tīklus ar lielāku enerģiju, taču nepievērsa uzmanību tīkla aušanas detaļām. NASA secināja, ka zirnekļu tīkli nebija rūpīgi izplānoti.

Zirnekļi, kuriem tika ievadīts kofeīns, tīklus veidoja haotiski un ātri kļuva nepacietīgi.

Savukārt zirnekļi, kuri lietoja hlora hidrātu, atteicās veidot tīklus ātrāk nekā zirnekļi, kas izmantoja marihuānu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu