Foto ⟩ Latvijā atgriezies Tokijas paraolimpisko spēļu medaļnieks Aigars Apinis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Otrdienas vakarā Rīgas lidostā mājās sagaidīts četrkārtējais paraolimpiskais čempions Aigars Apinis, kurš šī gada paraolimpiskajās spēlēs Tokijā izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā.

Latvijas godalgotāko paraolimpisko sportistu sagaidīja un apsveica paraolimpiskās kustības patronese, Valsts prezidenta kundze Andra Levite, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Jānis Ozols, Japānas vēstnieks Latvijā Jasuhiro Kavaguči, paraolimpiskās kustības ģenerālsponsora "Mēness aptieka" valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene, kā arī olimpiskās zelta medaļas ieguvēju 3x3 basketbola komandas treneris Raimonds Feldmanis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis un tuvākie paraolimpiskās kustības pārstāvji.

Sagaidot Apini, klātesošie pateicās par viņa lielo ieguldījumu Latvijas vārda nešanā pasaulē un spēju izcīnīt augsta kaluma medaļas, uzsverot, ka šādu sasniegumu izcīnīšana ir ļoti liels un grūts darbs, bet vēl grūtāk ikvienam sportistam ir šādus rezultātus noturēt.

Sveicēji uzsvēra, ka lepojas ar Apiņa sasniegumiem un novēl viņam arī turpmāk enerģiju un cīņassparu. Tāpat tika uzsvērts, ka Apinis ir iedvesmotājs ikvienam grūtā brīdī un, kā atzina 3x3 basketbola komandas treneris Raimonds Feldmanis, iedvesmotājs arī viņa komandai turpmākajam darbam.

Paravieglatlēts Apinis ir četrkārtējs paraolimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā.

Viņš grasās turpināt savu karjeru un apņēmies piedalīties pēc trīs gadiem Parīzes paraolimpiskajās spēlēs. 

Tokijā izcīnītā bronzas medaļa ir jau 9. paraolimpiskā medaļa, ko viņš izcīnījis Latvijai. 2016. gada paraolimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012. gada paraolimpiskajās spēlēs Londonā - zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008. gadā Pekinā viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004. gadā paraolimpiskajās spēlēs Atēnās izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000. gadā Sidnejas paraolimpiskajās spēlēs - bronzas medalu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu