"No šaubīgās kļuva par pretinieci!" Kā ģimenes ārstes dēļ jauniete zaudēja ticību vakcīnām (27)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Syda Productions/shutterstock.com

Aptuveni 10% mediķu nav vakcinēti pret Covid-19, kā arī nav skaidra viņu nostāja šajā jautājumā. Daļa no šiem mediķiem ir ģimenes ārsti, kuri ne tikai nepotējas paši, bet mudina to nedarīt arī citus cilvēkus. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija uzskata, ka tas ir nepieņemami. Piektdien abas ģimenes ārstu asociācijas tiksies ar premjeru Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu aktuālo problēmu, ziņo Latvijas Radio.

Evijas meita Luīze (vārds mainīts) pēdējos divus gadus studējusi vienā no universitātēm Latvijā – līdz šim bijusi starp labākajiem studentiem budžeta grupā.

Vasarā, kad tapis skaidrs, ka klātienes studijās būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts, Evija nolēma meitu mudināt vakcinēties. Līdz šim Luīze bijusi starp šaubīgajiem.

Tāpēc Evija sūtīja meitu aprunāties ar ģimenes ārstu, cerībā, ka tādā veidā izdosies meitu pārliecināt.

"Un es dakterei jautāju – ko labu par poti var izstāstīt, lai viņu iedrošinātu un viņa nenobīstas? Un viņa saka – jūs jau redzat, es pati sēžu bez maskas. Tas jau viņai tas protests. Un viņa saka – es jau neko labu nevaru pateikt. Tā ir politika.

Viņa teica – ja jau bērnam ir variants B, lai iet un mācās neklātienē. Un mana meita no šaubīgās kļuva par vakcinācijas pretinieci. Tas arī bija tas pagrieziena punkts," pastāstīja Evija.

Saruna bija bez argumentiem un ļoti īsa. Bet meitu pārliecināt par to, ka vakcīnas ir drošas, vairs neesot iespējams.

Tāpēc šobrīd Luīze paņēmusi akadēmisko gadu un pagaidām studijas atliek. Evija par to satraucas, jo nedomā, ka pēc gada situācija būs citādāka. Luīzei kļūt par vakcinācijas pretinieci palīdzēja ģimenes ārste Anna Vilcāne, kuru Latvijas Radio izdevās sazvanīt.

"Ne jau es visiem saku to nedarīt. Ja man jautā, vai es visiem rekomendēju vakcinēties? Nē. Nav visiem jāvakcinējas.

Protams, es saku, ka riska grupām noteikti. Tur varbūt tiešām ir lietderīgi vakcinēties, bet es noteikti esmu pret bērnu vakcināciju. Kovidā ir tikai viens pareizais viedoklis – tā nav medicīnā. Es uzskatu, ka medicīnā katram ārstam ir tiesības domāt arī savādāk. Neuzskatu, ka vakcinācija ir risinājums," komentēja Vilcāne.

Tikmēr vairums ekspertu – imunologi, virusologi un epidemiologi – jau kopš pandēmijas sākuma skaidro, ka vakcinācija ir galvenais ierocis vīrusa apkarošanā, to rāda arī dati. Diemžēl Vilcāne nav vienīgā ģimenes ārste, kura aicina pacientus nepotēties.

Šādu gadījumu ir diezgan daudz. Nav precīzu datu, cik šādu ģimenes ārstu ir. Tomēr zināms, ka kopumā 10% mediķu nav vakcinēti. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska norādīja, ka nav skaidri arī viņu uzskati par vakcināciju pret Covid-19.

"Šāda rīcība nav pieļaujama, ka ģimenes ārsts vai ārsta palīgs aicinātu kādu savu pacientu nevakcinēties un mēģinātu stāstīt savus mītus un savas dīvainās teorijas. Es teikšu, es aicinātu to ģimenes ārstu pārdomāt savu vietu profesijā.

Antivakcīnists ģimenes ārsts nevar būt. Varbūt tad viņam ir jāiet par ekstrasensu," uzsvēra Kozlovska.

Viņa uzskata, ka šajā jautājumā aktīvāka loma jāieņem valdībai – jādomā, kā to risināt. Piektdien pēcpusdienā abas ģimenes ārstu asociācijas tiksies ar premjerministru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"), lai apspriestu ārstiem šobrīd aktuālos jautājumus, tostarp pārrunātu arī vakcinācijas pretinieku problēmu.

Komentāri (27)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu