Sociālajos tīklos izplatās viltus ziņa par skolēnu, kuram ar varu veikts Covid-19 tests Limbažos. Situāciju skaidro policija

Ilustratīvs tests.

FOTO: Horth Rasu/Shutterstock.com

Valsts policija brīdina - sociālajos tīklos tiek izplatīta viltus ziņa par skolēnu Limbažos, kuram ar varu veikts Covid-19 tests.

Valsts policija novērojusi, ka interneta resursos klejo viltus ziņa par to, ka šī gada 1. septembrī Limbažos kādā skolā 8 gadus vecam skolēnam, pielietojot vardarbību, veikts Covid-19 tests.

Tāpat video ir nepatiesi apgalvots, ka bērna māte vērsusies policijā un policija esot atteikusies pieņemt iesniegumu.

Izplatītajā video norādīts, ka šī gada 1. septembrī Limbažos kādā skolā astoņus gadus vecam bērnam it kā atņemts mobilais telefons, lai bērns nevarētu sazināties ar saviem vecākiem, un, pielietojot vardarbību, viņam veikts Covid-19 antigēna tests, proti, izmantots deguna un rīkles gala iztriepe.

Tāpat video apgalvots, ka bērna māte vērsusies policijā un tur atteikts pieņemt iesniegumu.

Pretēji video norādītajam persona nav vērsusies policijā ar iesniegumu. Policija ļoti rūpīgi izvērtē šādu informāciju un nekavējoties to pārbauda.

Šobrīd Valsts policija ir saņēmusi iesniegumu no skolas vadības par skolas apmelošanu un neslavas celšanu, tāpat par darbinieku goda un cieņas aizskaršanu. Policija turpina skaidrot apstākļus. Taču jānorāda, ka bērnus skolā testē tikai ar siekalu testiem.

Satraucoši, ka ar šo ziņu, kas ievietota sociālajā tīklā pagājušajā diennaktī, jau ir dalījušies vairāk nekā 1,6 tūkstoši iedzīvotāju, tādējādi veicinot šīs nepatiesās informācijas izplatību.

Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt dažādu indivīdu publicēto informāciju interneta resursos un nedalīties ar nepārbaudītām ziņām, lai sabiedrībā netiktu vairota dezinformācija! Šādas ziņas tiek izplatītas ar mērķi īstenot dažādu indivīdu individuālos mērķus, vienlaikus apgrūtinot visai sabiedrībai cīņu ar Covid-19 vīrusu.