Sv, 28.05.2023.

Patversmēs visā Latvijā pieaug gados jaunu suņu un kaķu skaits

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Mukesh Jain/Unsplash

Patversmēs visā Latvijā pieaug gados jaunu suņu un kaķu skaits. Dzīvnieku aizstāvji to saista ar pandēmiju un tās ierobežojumiem, jo mājsēdes laika "dzīvās un mīkstās rotaļlietas" vairs nav vajadzīgas, vēstī raidījums "4. studija".

Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu ķepā" patversmē patlaban saimniekus gaida vairāk nekā 80 suņu un vairāk nekā simts kaķu. Telefons patversmē visu laiku ir karsts.

Pirms pandēmijas dzīvnieku īpašnieki bijuši atbildīgāki, tagad sabiedrības izglītošanas darbs atkal jāsāk teju no jauna. "Ja mēs atceramies pandēmijas sākumu, visās patversmēs bija ļoti milzīgs pieprasījums, ka cilvēki vēlas mājās sunīti, kaķīti, jo mājsēdes laikā nav, ko darīt.

Daudzi baidījās, ka būs kā Itālijā, kad no mājas varēs iziet tikai tad, ja ir suns. Šobrīd, kad cilvēku dzīves ir atgriezušās vairāk vai mazāk viņu ierastajā ritmā, dzīvnieku patversmēs sākam just sekas – daudzi gados jauni dzīvnieki nokļūst patversmē.

Agrāk patversmē nokļuva suņi 3, 4 un 5 gadu vecumā, šobrīd, sākot ar 7–8 mēnešiem un līdz 1,5 gadam," stāsta Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere.

"Dzīvnieks bijis interesants, kamēr viņš bija mazs, kamēr bija, ar ko spēlēties bērniem, kamēr viss bija forši un jauki, bet suns aug un sāk pieprasīt uzmanību.

Protams, lielai daļai cilvēku, kas šos dzīvniekus paņēma, nebija laika, lai ar tiem dotos pie kinologa uz apmācībām. Rezultātā dzīvnieki nav socializēti, daži pat agresīvi. Saprotam, ka ir bijusi "mīksto mantiņu ēra", tikai diemžēl dzīvā formātā."

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu