Itālijas futbola izlase sasniedz iespaidīgu rekordu

Perluidži Golini un Žoržinju

FOTO: AFP/SCANPIX

Itālijas futbola izlase svētdien, 5. septembrī, sasniedza visu laiku garāko bezzaudējumu sēriju nacionālo komandu konkurencē.

Itālija 2022.gada Pasaules kausa apakšgrupas spēlē Bāzelē cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Šveici.

Šī gada Eiropas čempiones Itālijas izlases bezzaudējumu sērija sasniegusi 36 mačus. Par vienu maču īsāka sērija no 2007. līdz 2009.gadam bija Spānijai un no 1993. līdz 1996.gadam Brazīlijai.

Dažos avotos Brazīlijas bezzaudējumu sērija ir 36 spēles, taču viens tās izlases mačs, neizšķirts pret Rumānijas B izlasi, nav FIFA atzīts, jo duelis aizvadīts pret rezerves izlasi.

Itālijas izlasei rekordu nosvinēt ar uzviju liedza Šveices vārtsargs Jans Zommers, kurš vairākas reizes glāba mājiniekus.

Itālijai 53.minūtē bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Žoržinju izpildītais 11 metru soda sitiens bija pārāk vājš, Zommeram bez problēmām tverot bumbu. Žoržinju nav realizējis divas no savām pēdējām trim "pendelēm".

Vēl C apakšgrupā Lietuva viesos ar 0:1 (0:0) zaudēja Bulgārijai, kurai astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām vārtus guva Ivailo Čočevs.

C apakšgrupā pirmo vietu ar 11 punktiem piecās spēlēs ieņem Itālija, septiņi punkti trīs mačos ir Šveicei, piecus punktus piecos dueļos guvusi Bulgārija, četri punkti trīs spēlēs ir Ziemeļīrijai, bet Lietuva laukumā devusies četrreiz un palikusi bez punktiem.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.