Pārsteidzošā Radukanu iekļūst "US Open" finālā

Emma Radukanu

FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas jaunā tenisiste Emma Radukanu ceturtdien, 9. septembrī, iekļuva "US Open" finālā, kur viņa tiksies ar kanādieti Leilu Fernandesu.

Radukanu, kura WTA rangā ieņem 150.vietu, ar 6-1, 6-4 uzvarēja pasaules panga 18.numuru Grieķijas sportisti Mariju Sakari.

18 gadus vecā Radukanu pirmo reizi spēlē "US Open" un pamatturnīrā iekļuva, pārvarot trīs kvalifikācijas kārtas. Viņa Ņujorkā nav zaudējusi nevienu setu.

Radukanu ir pirmā kvalifikāciju pārvarējusī tenisiste, kura jebkad aizcīnījusies līdz "Grand Slam" turnīra finālam, un par jaunāko "Grand Slam" finālisti 17 gadu laikā.

"Esmu finālā un nespēju tam noticēt," sacīja Radukanu.

Finālā viņa cīnīsies ar 19 gadus pirmdien nosvinējušo kanādieti Fernandesu (WTA 73.), kura pusfinālā ar 7-6 (7:3), 4-6, 6-4 pārspēja ranga otrajā pozīcijā esošo baltkrievieti Arinu Sabaļenku, svinot trešo uzvaru pār pasaules ranga pirmā piecinieka spēlētāju. "Grand Slam" turnīrā kas tāds nav noticis kopš amerikānietes Serēnas Viljamsas starta Vimbldonā 2012.gadā.

No Fernandesas rokas Ņujorkā iepriekš bija kritusi čempiones titula aizstāvētāja japāniete Naomi Osaka un ar piekto numuru izliktā Elina Svitoļina no Ukrainas.

"Tagad varu teikt, ka esmu paveikusi gana labu darbu, lai sasniegtu savus sapņus," sacīja Fernandesa.

Abām tenisistēm tā būs pirmā uzvara kādā no "Grand Slam" turnīriem.

"Vai ir kādas cerības?" vaicā Radukanu. "Es esmu kvalifikāciju pārvarējusi sportiste. Tāpēc uz papīra nav nekāda spiediena uz mani."

Tas kopš 1999.gada ASV atklātā čempionāta, kad 17 gadus vecā Viljamsa pārspēja 18 gadus veco šveicieti Martinu Hingisu, ir pirmais "Grand Slam" fināls tik jaunām sportistēm un tikai astotais 20 gadus nesasniegušu pretinieču "Grand Slam" fināls atvērtajā ērā (kopš 1968.gada).

"Es tikai gribu spēlēt finālā," sacīja Fernandesa. "Es izbaudīšu savu uzvaru un par finālu uztraukšos rīt."

Radukanu ir jaunākā "Grand Slam" fināliste kopš 17 gadus vecās krievietes Marijas Šarapovas uzvaras Vimbldonā 2004.gadā.

Viņa kļuva tikai par otro sieviešu tenisā, kas pasaules rangā bijusi ārpus pirmā simtnieka un iekļuvusi ASV atklātā čempionāta finālā. Pirmā bija beļģiete Kima Klijstersa pēc karjeras atsākšanas un uzvaras 2009.gada ASV atklātajā čempionātā.

Radukanu var kļūt par pirmo britu tenisiti, kura ieguvusi "Grand Slam" titulu kopš Virdžīnijas Veidas triumfa Vimbldonā 1977.gadā, un par pirmo britu tenisisti, kura uzvarējusi ASV atklātajā čempionātā, kopš Veida to paveica 1968.gadā.

Veida un britu leģenda Tims Henmans bija skatītāju rindās.

Radukanu var kļūt par pirmo "US Open" čempioni kopš Serēnas Viljamsas 2014.gadā, kura nav zaudējusi ne seta.

ASV atklātais čempionāts, kas ir sezonas pēdējais "Grand Slam" turnīrs, norisināsies līdz svētdienai.