Par liela apmēra cigarešu kontrabandu bijušos robežsargus soda ar brīvības atņemšanu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts robežsardze/Valsts robežsardze

Latgales apgabaltiesa par liela apmēra cigarešu kontrabandu bijušajiem robežsargiem piespriedusi reālu brīvības atņemšanu, informēja prokuratūra.

Apmierinot prokurora apelācijas protestu, kas bija iesniegts par Rēzeknes tiesas spriedumu, ar kuru par 2011.gada 14.februārī veiktu 303 800 cigarešu kontrabandu un organizētā grupā, kurā ietilpa divas tobrīd Valsts robežsardzes amatpersonas un viena privātpersona, visiem apsūdzētajiem piespriesta nosacīta brīvības atņemšana.

Savukārt par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas attaisnotas.

1

Latgales apgabaltiesa nolēma vienu bijušo Valsts robežsardzes amatpersonu sodīt ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu sešiem mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu. Otram bijušajam robežsargam tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu un četriem mēnešiem un policijas kontroli uz vienu gadu, bet privātpersonu sodīja ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Vēl viena no kontrabandas izdarīšanā iesaistītajām bijušajām Valsts robežsardzes amatpersonām sodīta ar brīvības atņemšana uz vienu gadu sešiem mēnešiem un policijas kontrole uz vienu gadu, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus robežsardzē uz trīs gadiem.

Bijusī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersona sodīta ar naudas sodu 4000 eiro apmērā.

1

Prokuratūra vērš sabiedrības uzmanību, ka arī turpmāk darīs visu iespējamo, lai veicinātu taisnīga soda neizbēgamības principa darbību, neskatoties uz ilgstošo tiesvedību, kā arī nepieļaus nesamērīgi maiga soda piemērošanu valsts amatpersonām, kas iesaistās vai atbalsta noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Aktuālākās ziņas