Ginekoloģes: Nav pierādījumu, ka vakcīna pret Covid-19 var ietekmēt grūtniecību

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EmiliaUngur/Shutterstock.com

Grūtnieču vakcinācija pasargā ne tikai mammu, bet arī augošo bērnu, tomēr ļoti liels ir grūtnieču īpatsvars, kuras nav izmantojušas iespēju vakcinēties pret Covid-19, saskatot tajā riskus grūtniecībai, pauž Latvijas Radio 1 raidījumā "Ģimenes studija". 

Rīgas dzemdību nama valdes priekšsēdētāja un Imunizācijas Valsts padomes locekle Santa Markova, jautāta par grūtnieču vakcinācijas pret Covid-19 statistiku, sacīja, ka nav pilnvērtīga apkopojuma par vakcionētajām grūtniecēm, bet Rīgas dzemdību namā (tajā dzemdē trešā daļa Latvijas grūtnieču) līdz šim dzemdējušas 256 pacientas ar pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, tas ir apmēram 12%.

Apvienotā Karalistē ir 12,6% procenti vakcinētu grūtnieču. ASV – 25%, speciālisti norāda, ka balto sieviešu vidū ASV vakcionēšanās procents ir ievērojami augstāks, citām rasēm katra desmitā grūtniece vakcinējas.

Latvijas datus ārste neuzskata par ļoti kritiskiem, bet nepieciešama sabiedrības izglītošana. Pēc LTV sižeta par nevakcinēto mirušo māmiņu, kas izskanēja nedēļas nogalē, jau pirmdienā bija daudz vairāk zvanu un pieteikumu uz vakcīnu.

Ginekoloģe, dzemdību speciāliste Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas prezidente Vija Veisa uzsver, ka sākotnēji nebija pietiekamas informācijas par vakcināciju pret Covi-19, tas radīja apmulsumu.

Ginekoloģe un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sievietes un bērna perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone akcentē, ka līdzīgi bija ar vakcīnu pret gripu – grūtnieces baidījās vakcinēties, tagad tā vairs nav problēma. Tāpat līdzīga ir tendence ar vakcinēšanos pret Covid-19.

"Grūtnieces ir augstāka riska situācijā nekā sievietes līdzīgā vecumā, kuras nav grūtnieces. Šobrīd droši var apgalvot, ka grūtnieces, kuras ir vakcinētas, ir ieguvējas. Ja grūtniecei ir saslimšana ar Covid-19, sekas var būt nopietnas, pat saslimšana vieglā formā var būt nopietna mātei un bērnam. Ja mātei ir skābekļa bads, arī bērnam ir skābekļa bads.

Grūtniecēm ir paaugstināts risks inficēties ar Covid-19 un smagi slimot, salīdzinot ar citu jaunu cilvēku populāciju," pauž Maira Jansone

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu