C, 29.09.2022.

Atceļ ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā

LETA
Atceļ ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs "Gaiļezers". Ilustratīvs attēls
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs "Gaiļezers". Ilustratīvs attēls Foto: Paula Čurkste / LETA

Uzlabojoties kopējai gultu noslodzei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), iestādē atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, aģentūru LETA informēja RAKUS komunikācijas speciālists Mārtiņš Vilcāns.

Kā liecina RAKUS dati, 8.septembrī kopējā gultu noslodze sasniedza 75%, savukārt šodien gultu noslodze veidoja 72,9%. Savukārt Covid-19 gultu noslodze 8.septembrī veidoja 59%, bet šobrīd tā sasniegusi 69% līmeni. Covid-19 intensīvo gultu noslodze 8.septembrī esot sasniegusi 108%, bet šobrīd tā nokritusies līdz 67%.

Intensīvās terapijas kopējā gultu noslodze 8.septembrī bija 85%, bet šodien - 69%. Atgūšanās jeb "recovery" gultas vēl joprojām ir tukšas. 8.septembrī prombūtnē bija 23% intensīvās terapijas personāla, bet šodien - 20% personāla.

Atkārtoti izvērtējot ārkārtas medicīniskās situācijas kritērijus, šodien RAKUS nolēma atcelt ārkārtas medicīnisko situāciju slimnīcā.

Pagājušās nedēļas sākumā RAKUS bija izveidojusies kritiska situācija saistībā ar intensīvās terapijas gultu noslodzi un personāla pieejamību intensīvajā terapijā. Rezultātā bija jāatliek vairākas smagas operācijas, kā arī jāslēdz viena no operāciju zālēm, nosūtot tās personālu darbam Intensīvās terapijas klīnikā.

Augstās darba noslodzes un izdegšanas rezultātā, tuvojoties rudens sezonai, virkne Intensīvās terapijas klīnikas darbinieku bija sasirguši. Tāpēc 6.septembrī tika pieņemts lēmums slimnīcā izsludināt ārkārtas situāciju. Kā skaidroja RAKUS, tas tiek darīts gadījumos, ja medicīniskās situācijas kritēriji pārsniedz noteiktos rādītājus jeb pēc tā saucamā luksofora principa.

Pagājušās nedēļas laikā, sadarbojoties ar Veselības ministriju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), reģionālajām un lokālajām slimnīcām, situāciju slimnīcā izdevies stabilizēt, samazinot smago un neatliekamo pacientu plūsmu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu