Apskatnieks: Vecvagara komandas biedrs nākamsezon, iespējams, būs leģendārais Marks Gasols

Marks Gasols

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV basketbola apskatnieks Marks Stains atklājis, ka Spānijas basketbola leģenda Marks Gasols nākamajā sezonā varētu spēlēt Žironas "Basket" vienībā, kuru pārstāv arī latviešu basketbolists Kaspars Vecvagars.

10.septembrī Gasolu kopā ar 2024.gada drafta otrās kārtas izvēli viņa pagājušās sezonas klubs Losandželosas "Lakers" pret tiesībām uz 2016.gadā draftēto ķīnieti Vanu Dželiņu aizmainīja uz iepriekšējo klubu Memfisas "Grizzlies", ietaupot vairāk nekā desmit miljonus ASV dolāru (8,45 miljoni eiro), kas "Lakers" būtu jāmaksā kā "luksus nodoklis".

"Spānijā pieaug cerības, ka bijušais "All-Star" spēļu dalībnieks Marks Gasols parakstīs līgumu, lai spēlētu viņam piederošajā Spānijas otrās divīzijas klubā Žironas "Basket"," savā "Twitter" kontā raksta Stains.

Viņš arī paziņo par Memfisas kluba īstenoto līguma izpirkšanu, kas ļauj spānim izvēlēties jaunu klubu.

Gasols 2019.gadā kopā ar Toronto "Raptors" kļuva par NBA čempionu.

Pēc trim sezonām "Barcelona" klubā un divām sezonā Žironā Gasols 11 gadus spēlēja "Grizzlies", pusotru sezonu aizvadīja "Raptors", bet pagājušajā gadā spēlēja tā brīža NBA čempiones "Lakers" rindās.

Gasols ir trīskārtējs NBA "All-Star" spēļu dalībnieks, 2015.gadā viņš tika ievēlēts NBA pirmajā simboliskajā pieciniekā, bet 2013.gadā viņš bija līgas labākais aizsardzības spēlētājs.

Kopā ar Spānijas izlasi Gasols pa divām reizēm ir uzvarējis Pasaules kausā, Eiropas čempionātā un izcīnījis sudrabu olimpiskajās spēlēs.

Vecvagars līgumu ar Žironas klubu parakstīja jūlija sākumā.