Krievija soda "Facebook" un "Twitter" par aizliegta satura nedzēšanu

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas tiesa otrdien piespriedusi naudassodus ASV bāzētajiem sociālajiem tīkliem "Facebook" un "Twitter" par Krievijā aizliegta satura nedzēšanu, pievienojot jaunus sodus jau agrākajiem, ko valdība uzlikusi ārvalstu tehnoloģiju milžiem.

Krievija cenšas nostiprināt kontroli pār ASV bāzētajiem tehnoloģiju uzņēmumiem un pagājušajā nedēļā apsūdzēja tos par iejaukšanos šomēnes gaidāmajās parlamenta vēlēšanās.

Maskavas tiesa otrdien piespriedusi "Facebook" piecus naudassodus kopumā 21 miljona rubļu (245 000 eiro) apjomā, teikts paziņojumā oficiālajā kanālā vietnē "Telegram".

Šī pati tiesa "Twitter" piespriedusi piecus miljonus rubļu lielu naudassodu.

"Facebook" piespriesto naudassodu apjoms līdz šim bija 90 miljoni rubļu, bet "Twitter" 45 miljoni rubļu, vēsta ziņu aģentūra TASS.

Krievija bieži vēršas tiesās pret interneta platformām, kas nedzēš saturu, ko Maskava uzskata par nelegālu, arī pornogrāfiskus materiālus vai saturu ar pozitīvu nostāju pret narkotiku lietošanu vai pašnāvību.

Varasiestādes arī uzlikušas naudassodus "Google", norādot uz šiem pārkāpumiem, kā arī par atteikšanos glabāt Krievijas lietotāju datus Krievijas serveros. Pirmdienas vakarā tiesu izpildītāji ieradušies "Google" birojā Maskavā, taču tur viņiem ieteikts vērsties "Google" birojā ASV. Kā paskaidroja Krievijas Federālais tiesu izpildītāju dienests, vizītes mērķis bija panākt, lai "Google" meklētājā neparādītos ieslodzītā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija aplikācija "Gudrā balsošana".