Lietuvas basketbola valstsvienības stūri pārņems Mareka Mejera treneris "Parma" klubā

Kazis Maksvītis

FOTO: Žygimanto Gedvilos/15min

Par Lietuvas basketbola izlases galveno treneri apstiprināts Kazis Maksvītis, kurš vada arī Mareka Mejera pārstāvēto Krievijas klubu Permas "Parma".

"2021./2022.gada sezonā Maksvītis pildīs trenera pienākumus gan mūsu klubā, gan izlasē. Mēs vēlam viņam uzvaras abās komandās," paziņoja Permas klubs.

44 gadus vecais speciālists pārņems galvenā trenera pienākumus, kurus iepriekš izpildīja Darjus Maskoļūns. Iepriekšējais treneris atkāpās no sava amata pēc zaudējuma izšķirošajā spēlē pret Slovēniju Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Plānots, ka Maksvītis debitēs 26.novembrī, kad Lietuvas izlase uzsāks Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru pret Bulgāriju.

Maksvītis sāka darbu kā Permas kluba treneris 2019.gadā, pirms tam divus gadus vadot Klaipēdas "Neptūnas". Pēc veiksmīga darba ar jauniešu izlasi, treneris bija uzaicināts uz vīriešu valstsvienību jau iepriekš, taču līgums ar Permas vienību viņam liedza strādāt citur.

Savukārt Lietuvas sieviešu basketbola izlasi trenēs Rimants Grigs. 58 gadus vecais treneris iepriekš ir vadījis jauniešu izlases un Baltkrievijas sieviešu valstsvienību, kā arī strādājis tādos klubos kā Kauņas "Žalgiris", Kijevas "Budivelnik" un Pasvales "Pieno žvaigždes".