P, 26.09.2022.

VIDEO ⟩ Rīgas zoodārzā notiks svinīga vārdu došana maijā dzimušajiem lauvēniem

Rīgas zoodārzā notiks svinīga vārdu došana maijā dzimušajiem lauvēniem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.
Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdien, 15. septembrī, plkst. 12 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks 31. maijā dzimušo lauvēnu vārda došanas svinības, kuru laikā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) nosauks bērnu zīmējumu konkursa rezultātā izvēlētos lauvēnu vārdus.

Kā aģentūru LETA informēja zooloģiskajā dārzā, Rīgas domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 18. augustā izsludinātajam konkursam kopumā iesūtīti 1429 konkursa nolikumam atbilstoši priekšlikumi, no tiem 687 piedāvāja vārdus lauvu meitenei, un 742 - lauvu puikam.

Konkursā piedalījās bērni līdz 12 gadu vecumam, iesūtot lauvēnu vai lauvu ģimenes zīmējumus un pamatotus vārdu priekšlikumus.

Rīgas mērs pauda prieku par lielo atsaucību, un pozitīvajām emocijām, kas staro no bērnu iesūtītajiem zīmējumiem. Konkursa dalībnieki piedāvājuši virkni radošu ideju par piemērotākajiem vārdiem jaunajiem lauvēniem, tāpēc lēmumu pieņemt nebijis viegli, atzina Staķis.

"Lauvēnu piedzimšana un augšana Rīgas zoodārzā rīdziniekiem noteikti liks vēl vairāk lepoties ar mūsu zoodārzu, kā arī pilsētas viesiem iemīlēt šo īpašo vietu. Lauva ir Rīgas dzīvnieks, jo mūsu pilsētas ģerboni jau gadsimtiem grezno lauvas attēls," atzīmēja galvaspilsētas mērs.

Zoodārzā informēja, ka lauvu puika un lauvu meitene šobrīd attīstās atbilstoši vecumam un labos laika apstākļos daudz laika pavada apmeklētājiem pārredzamajā pastaigu laukumā.

Lauvu puika, par kura krusttēvu apņēmies kļūt Plešs, ir augumā prāvāks, ar nedaudz tumšāku kažoku un krietni vien palaidnīgāks, klāstīja zoodārzā. Savukārt lauvu meitene, kuras krusttēvs būs Rīgas mērs, ir mierīgāka rakstura un no brāļa mēģinājumiem kost astē, parasti izvairās varenā tēva Kali apskāvienos.

Vides aizsardzības ministrs, kurš būs lauvu puikas krusttēvs, akcentēja, ka lielā aktivitāte lauvēnu vārdu došanas konkursā ir pierādījums tam, ka interese par savvaļas dzīvniekiem joprojām ir augsta. Viņam ir liels prieks, ka bērni izmantojuši radošo iespēju šādi iepazīties ar jaunajiem zoodārza iemītniekiem. Vienlaikus, viņaprātm šis konkurss vērš uzmanību uz to, ka arī ikdienā mums jāpiekopj ilgtspējīga rīcība un pārdomāta dabas aizsardzība, lai mēs vairotu cieņu pret dabu, dzīvniekiem un apkārtējo vidi.

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas otrajā pielikumā un tās turēšanas zooloģiskajos dārzos kontrolēšanai izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP).

Kali un Cvanga, šajā programmā, esot visai vērtīgi dzīvnieki, jo ir skaidri zināma viņu senču izcelsme - Dienvidāfrikas reģions, Krīgera Nacionālais parks.

Zoodārzā uzsvēra, ka šobrīd tiek pievērsta ļoti liela uzmanība tam, lai nebrīvē turēto un vairoto lauvu izcelsme būtu zināma, tādejādi nebrīvē saglabājot katram reģionam raksturīgās pasugas, no kurām vairākas ir uz izzušanas robežas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu