Latvija saņēmusi 7200 "Johnson&Johnson" vakcīnu devas

"AstraZeneca" vakcīna pret Covid-19 Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies ražotāja problēmu dēļ, Latvija saņēmusi 7200 "Johnson&Johnson" (J&J) ražotās vakcīnu devas pret Covid-19, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Tāpat līdz vairāk kā 19 000 konkrēto vakcīnu devu piegāde plānota arī 21.septembrī.

Vakcinācijas projekta nodaļā atklāja, ka, ņemot vērā nelielo apjomu, kas šobrīd ir piegādāts, Vakcinācijas darba grupa lēmusi prioritāri saņemtās vakcīnas novirzīt stacionāros gulošiem pacientiem, personām, kurām vakcinācija jāveic mājās, personām ar garīgās veselības traucējumiem, to iestāžu klientiem, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar izmitināšanu, tostarp sociālās aprūpes centru, patversmes, krīzes centri, kā arī vakcinēšanai vienreizēji organizētos pasākumos, kur nav iespējama vai būtiski apgrūtināta ierašanās uz otras devas saņemšanu.

Kā pauda Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča, augustā nācies saskarties ar šīs pieprasītās vakcīnas trūkumu, jo tā netika piegādāta ražotāja problēmu dēļ.

"Uz šo brīdi Latvijai ir piegādāti 13% no šogad plānotajām "Janssen" vakcīnu devām. Līdzīga situāciju bija visā Eiropas Savienībā (ES). Nelielos krājumus augustā saskaņā ar Vakcinācijas darba grupā lemto novirzījām galvenokārt pedagogiem, lai sekmētu klātienes mācību procesa nodrošināšanu, kā arī izbraukuma vakcinācijām un slimnīcām," teica Juhņēviča.

Viņa atzīmēja, ka, ņemot vērā ierobežoto vakcīnu skaitu, kas šobrīd piegādāts, šajā nedēļā "Janssen" vakcīnas novirzītas akūtajām nepieciešamībām, savukārt, nākamnedēļ, kad gaidāms lielāks piegādes apjoms, "Janssen" vakcīnas būs plašāk pieejamas.

Šonedēļ J&J vakcīnas būs pieejamas nedēļas nogales izbraukuma vakcinācijās reģionos - piektdien, 17.septembrī, Sedas kultūras namā (pieejamas būs 100 J&J vakcīnu devas, Zilupes tautas namā (pieejamas būs 100 J&Jvakcīnu devas).

Tāpat sestdien, 18.septembrī, 150 J&Jvakcīnu devas būs pieejamas Līvānu kultūras centrā, pa 100 J&J vakcīnu devām būs pieejamas Maltas kultūras namā, Aizkrauklē, Gaismas ielā 35, pie "IGA centra", savukārt 50 J&Jvakcīnu devas būs pieejamas Olaines Sporta nama telpās.

Tāpat konkrētajos punktos būs pieejamas arī "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas.

Kopš vakcinācijas procesa sākšanas Latvijā izlietotas jau 1 564 884 vakcīnas devas, kas ļāvis vakcinācijas procesu noslēgt 793 575 cilvēkiem. Par vakcinācijas kursu pabeigušiem tiek uzskatīti tie cilvēki, kuri saņēmuši vai nu abas noteikto vakcīnu devas, vai vienu J&J jeb "Janssen" vakcīnu, kam paredzēta tikai viena pote.

Līdz šim Latvijā izlietotas 926 230 "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas devas, 287 936 "AstraZeneca" devas, 238 640 "Moderna" devas un 112 078 J&J devas.