Itālija gatavojas noteikt, ka Covid-19 "zaļais sertifikāts" ir obligāts visiem strādājošajiem

Sertifikāts. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA LETA

Itālija gatavojas noteikt, ka Covid-19 “zaļais sertifikāts” jeb apliecinājums, ka persona ir vakcinēta, pārslimojusi Covid-19 vai saņēmusi negatīvu nesen veikta testa rezultātu, ir obligāts visiem strādājošajiem, vēsta Latvijas Radio. 

Šādu prasību paredzēts ieviest ar mērķi, lai pirms ziemas paaugstinātu vakcinēto cilvēku skaitu valstī. Paredzams, ka likums, kas sodītu darbiniekus, kuri nav vakcinēti vai kuriem nav pierādījumu par nesenu negatīvu koronavīrusa testu, stāsies spēkā 15. oktobrī.

Saskaņā ar jauno likumu darbiniekiem, kuri darbā neuzrādīs sertifikātu, draud naudas sods līdz 1000 eiro. Šādus darbiniekus varēs atstādināt no darba pienākumu veikšanas, nemaksājot viņiem algu, tomēr viņus nedrīkstēs atlaist.

Arodbiedrības ir mudinājušas valdību nodrošināt bezmaksas koronavīrusa testus nevakcinētiem darbiniekiem. Valdība plāno noteikt, ka maksa par Covid-19 testu nedrīkstēs pārsniegt 15 eiro.

Kā paziņojusi reģionālo lietu ministre Mariastella Dželmini, valdība ir gatava paātrināt "zaļā sertifikāta" piemērošanu ne tikai valsts sektoram, bet arī privātajam.

Sertifikāts jau pašlaik tiek pieprasīts ikvienam Itālijas iedzīvotājam, kurš vēlas ēst restorānos, doties uz kino un sporta stadioniem, braukt ar starppilsētu vilcieniem un autobusiem vai vietējiem reisiem.