Atjaunots to valstu saraksts, no kurām ierodoties, pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem nav jāievēro pašizolācija

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Eva Darron/Unsplash

Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā tikai no piecām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pašizolācija nevakcinētajiem iedzīvotājiem nebūs jāievēro, ierodoties Latvijā no Čehijas, Andoras, Ungārijas, Polijas un Vatikāna.

SPKC saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju šobrīd Latvijā ir 255,5, bet pirms nedēļas tas bija 182,1. Vidējais saslimstības līmenis EEZ un ES valstu vidū šobrīd ir 171.

Igaunijā rādītājs pieaudzis un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 397,7 (nedēļu iepriekš - 366,8). Savukārt Lietuvas rādītājs pieaudzis no 321,5 līdz 394,8

Savukārt ārpus ES un EEZ pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc atgriešanās no Lielbritānijas, Bosnijas un Hercogovinas, Moldovas, Kanādas, Jordānijas, Austrālijas, Ukrainas un Kataras. "Zaļo" valstu vidū šobrīd ir Singapūra, Urugvaja Saūda Arābija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande, Taivāna, kā arī Makao īpašās pārvaldes apgabals un Honkongas īpašās pārvaldes apgabals.

Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 75, obligāti jāievēro desmit dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītajā dienā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs. Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolāciju var neievērot personas ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam (līdz 2021. gada 1. septembrim - arī pārējie nepilngadīgie), kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni desmit dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.