T, 29.11.2023.

Aizdomās par neatļautu vielu lietošanu Aizkraukles un Tukuma novadā uz pārbaudēm aizvesti 12 jaunieši

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Nopphon_1987/shutterstock

Pēc pārbaudēm izglītības iestādēs un dienesta viesnīcā aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu Aizkraukles un Tukuma novadā uz pārbaudēm aizvesti 12 jaunieši, vēstī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Ceturtdien policisti, sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes Aizkraukles novada izglītības iestādēs un Tukuma novada izglītības iestādes dienesta viesnīcā.

Preventīvā pasākuma laikā Tukuma novadā Darvins norādīja uz astoņiem jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Pašlaik tiek gaidīti ķīmiski-toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti. Atkarībā no analīžu rezultātiem tiks pieņemti turpmākie lēmumi.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro.

Savukārt pārbaudes laikā kopā ar kinologu un Darvinu kādā no izglītības iestādēm Aizkraukles novadā policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci "Vozol" un cigaretes. Pret jaunieti ir sākti divi administratīvā pārkāpumu procesi.

Pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Tāpat divās skolās Aizkraukles novadā dienesta suns Darvins norādīja uz četriem jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, un tiek gaidīti izmeklēšanas rezultāti.

Kalniņa skaidroja, ka pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums, atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu