Piektdien reģistrēta Vjačeslava Dombrovska un Sanda Ģirģena partija "Republika"

Vjačeslavs Dombrovskis un Sandis Ģirģens

FOTO: TVNET/LETA

Piektdien, 17. septembrī, Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēta Saeimas deputāta Vjačeslava Dombrovska un bijušā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena veidotā partija "Republika", aģentūrai LETA pastāstīja Dombrovskis.

Reģistrācija ir secīgs solis pēc 28.augustā notikušā partijas dibināšanas kongresa, kurā piedalījās 263 dalībnieki, no kuriem saņemta notariāli apstiprināta piekrišana partijas dibināšanai.

Dombrovskis uzsvēra, ka "Republika" ir pragmatiska, profesionāla centriskā partija, kuras pamatmērķis ir vienot Latvijas sabiedrību kopīgas valsts un ekonomikas attīstības vīzijas īstenošanai. Partijai ir divi līdzpriekšsēdētāji - Dombrovskis un Ģirģens. Partijas valdē vēl ievēlēti pieci valdes locekļi - zvērināts advokāts Aleksandrs Kazačkovs, starptautiskais ekonomikas attīstības un valsts pārvaldes eksperts Aleksandrs Antonovs, AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca" valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs, Saeimas deputāti Kaspars Ģirģens un Ēriks Pucens.

Dombrovskis pauda pārliecību, ka jau pašlaik varot redzēt, ka partijas redzējums par Latvijas ekonomikas izaugsmi un uzņēmējspēju stiprināšanu atradis dzirdīgas ausis un katru nedēļu pieaug to cilvēku skaits, kas vēlas partiju "Republika" atbalstīt un stāties tās rindās. Līdztekus šim procesam norit aktīvs darbs, lai izstrādātu reāli ieviešamus sabiedriski nozīmīgus nozaru attīstības projektus. Dombrovskis solīja, ka jau tuvākajā laikā tiks piedāvāti pensiju sistēmas izmaiņu risinājumi.

Partijas Domes priekšsēdētāja ir bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Saeimas deputāte Evija Papule. Domē darbosies arī rakstnieks un Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss un datu aizsardzības eksperte, bijusī Datu valsts inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa.