Pk, 7.10.2022.

Šlesera rīkotajā piketā konstatē epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus

Šlesera rīkotajā piketā konstatē epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 25
Šlesera izmisums: buldozera balagāns pie Rīgas pils
Šlesera izmisums: buldozera balagāns pie Rīgas pils Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policija (VP) saistībā ar sestdien, 18. septembrī, Rīgā notikušajiem piketiem ir konstatējusi vairākus epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus, aģentūru LETA informēja VP.

LETA jau vēstīja, ka partijas "Latvija pirmajā vietā" līdera Aināra Šlesera izsludinātajā pasākumā par brīvprātīgu vakcināciju sestdien pusdienlaikā Rīgā, 11. novembra krastmalā, bija sapulcējušies vairāk nekā 1000 cilvēku.

Policijā norāda, ka piketa organizatoru un apmeklētāju atbildība tiks vērtēta. Vērtēšanā tiks izmantota arī informācija, kas pasākuma laikā tika fiksēta ar tehniskajiem līdzekļiem - videokamerām un droniem.

Valsts policijas aprēķini liecina, ka kopumā uz pieteikto piketu, pārkāpjot Ministru kabineta 360.noteikumus, bija sapulcējušies ap 1000 cilvēku, kuru skaits bija mainīgs dažādos laika periodos. Vienlaikus policija konstatējusi, ka, pretēji organizatoru interpretācijai, Krastmalā vienlaikus ar piketētājiem pārvietojās arī personas, kas devās savās ikdienas gaitās, bet nav pieskaitāmas apmeklētāju skaitam.

Personas pēc piketa Krastmalā devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur kopumā maksimālais cilvēku skaists bija līdz 500, bet drīz vien šīs personas pakāpeniski izklīda, norāda VP.

Komentējot to, ka daži no pasākuma organizatoriem un dalībniekiem publiski pauduši, ka policija atbalsta šo pasākumu, VP atkārtoti norāda, ka "policija kategoriski neatbalsta šādas aktivitātes, kas pārsniedz noteiktā pulcēšanās skaita ierobežojumus, tādējādi radot epidemioloģisko apdraudējumu sabiedrībai".

Kā ziņots, sākotnēji pāris simti piketētāju pulcējās pie Pulvertorņa, no kurienes devās uz Doma laukumu, bet pēc tam - uz 11. novembra krastmalu, kur nepilnas stundas laikā protestētāju skaits dubultojās, pārsniedzot 1000, novēroja LETA.

Klātesošie ar aplausiem sveica aicinājumus, ka vakcinācijai ir jābūt brīvprātīgai un ka cilvēkus nevar šķirot pēc tā, vai viņi ir vai nav vakcinējušies. Bijusī Saeimas deputāte Linda Liepiņa savā runā pauda kritiku Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Tāpat piketā izskanēja mudinājums jautājumā par brīvprātības principa ievērošanu apvienoties latviešiem, krieviem, kristiešiem, dievturiem, labējiem un kreisajiem. Kāda aktīvista rosināti piketa dalībnieki izsauca saukļus "Brīvību!" un "Mēs esam vara!".

Šlesers kritizēja "Levita-Kariņa režīmu", uzsverot, ka iedzīvotājiem ir jābūt brīviem, kā tas tika panākts līdz ar neatkarības atjaunošanu. Viņš uzsvēra, ka esošajai varai ir jāaiziet. Ja valdība neizpildīs izvirzītās prasības, paredzēts, ka jauns pikets notiks 2.oktobrī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu