Latvijas Ārstu biedrība nosoda naida runu un draudu izteikšanu ārstiem

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Cryptographer/shutterstock.com

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) nosoda naida runu un jebkāda veida draudu izteikšanu ārstiem, informēja LĀB sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.

LĀB uzskata, ka ir nepieciešama aktīvāka valsts atbildīgo iestāžu iesaiste ārstu un citu medicīnas profesionāļu aizstāvībā. Biedrība arī aicina visus politiskos spēkus solidarizēties Covid-19 apkarošanā, nevis dažādos veidos noniecināt ārstus, traucējot viņiem pildīt savus profesionālos pienākumus.

LĀB apzinās, ka Covid-19 pandēmijas izplatība ir raisījusi cilvēka dzīves stila un paradumu maiņu, nepieciešamību pielāgoties jaunajiem apstākļiem, atstājot būtisku tiešu un netiešu ietekmi uz cilvēku fizisko un mentālo veselību.

Latvijas ārsti, tāpat kā citviet pasaulē, ar šīs infekcijas radītām sekām sastopas ikdienā un redz slimības smagāko pusi - cilvēku nokļūšanu intensīvās terapijas nodaļās, ilgstošu rehabilitāciju un nāvi. Tāpēc ārstu pienākums ir skaidrot šīs slimības nopietnību, rūpējoties par visas sabiedrības veselību, uzsvēra Ansonska.

Viņa skaidroja, ka aktīva veselības nozares profesionāļu publiskā viedokļa paušana, kas ir ārsta profesionālais pienākums, ir izraisījusi līdz šim nepieredzētu naida un draudu vilni pret ārstiem.

2

Diemžēl ir dzirdami arī naidīgi amatpersonu izteikumi, kas vērsti pret nozares profesionāļiem, kuri ne tikai savā darbā aktīvi cīnās ar Covid-19, bet arī veicina sabiedrības izpratni par esošo situāciju un iespējamiem tās risinājumiem. Ir absolūti nepieņemami, ka ārsti tiek pakļauti psiholoģiskiem un fiziskiem draudiem par sava darba veikšanu sabiedrības labā.

Tas veicina izdegšanu un grauj mediķu motivāciju strādāt. Tāpēc LĀB rosina attiecīgās valsts pārvaldes institūcijas aktīvi vērsties un izskaust šādus gadījumus.

2

LĀB aicina veselības aprūpē strādājošos, kas saņēmuši draudus vai regulāri cieš no naida runas, neklusēt un informēt par to attiecīgās tiesībsargājošās iestādes.

Aktuālākās ziņas