Ja darba devējs piemaksā par vakcinēšanos, pastāv pārkāpuma risks

Nauda. Monētas.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Uzņēmēju iespējas finansiāli motivēt savus darbiniekus potēties ir diezgan ierobežotas – pat gadījumos, kad uzņēmuma kasē šim nolūkam būtu nauda un priekšniecība potēšanās prēmiju izmaksāt vēlētos, attiecīgās prēmijas var traktēt kā Darba likuma pārkāpumu, vēsta "TV3 Ziņas".

Lai motivētus strādājošos potēties, darba devēji piekopj dažādu praksi, atsevišķos gadījumos arī piemaksājot par vakcinēšanos darbiniekam, taču šādu rīcību Valsts darba inspekcija var traktēt kā pārkāpumu.

Attiecīgā situācija ir raisījusi neizpratni neviena vienam uzņēmējam. Ko tad īsti drīkst un ko nedrīkst darīt? Konkrēto jautājumu 22.septembrī apsprieda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

Tās vadītājs norāda, ka runājis ar vairākiem ražojošiem uzņēmumiem, kuri piemaksā pie algas darbiniekiem, ja viņi ir vakcinējušies.

Komisijas sēdē atbildīgās institūcijas skaidroja, ka te jautājums par Darba likuma normām. Atbilstoši tām piemaksas un prēmijas ir daļa no regulārās atlīdzības par darbu un te strikti jāievēro vienlīdzības princips. Pastāv gan otra komponente – jebkura cita veida atlīdzība saistībā ar darbu. To izmantot drīkst, nodrošinot šo iespēju visiem.

Attiecīgi – jautājums vairāk formāls un, lai gan inspekcija iesaka no tā atturēties, šādi varētu noformēt arī vienreizēju naudas balvu par vakcinēšanos. Sodi par nevienlīdzīgu attieksmi nav piemēroti, bet ir atsevišķas lietas lietvedībā.

Komisijas sēdē vairums deputātu gan bija kritiski. Pārlieki birokrātiski līkloči, jo sevišķi mazajiem uzņēmējiem. Lielāku konkrētību vēlas arī darba devēji, kur atzīmē, ka lielākos uzņēmumos bieži vien ir noslēgti darbkoplīgumi, kuros arī var būt dažādi bonusi.

Video: "TV3 Ziņas" sižets