Ogres novada pašvaldība piešķir prēmiju paraolimpisko spēļu medaļniekam Apinim

Aigars Apinis

FOTO: Rojs Maizītis

Latvijas paraolimpieti Aigaru Apini Ogres novada pašvaldība par Tokijas paraolimpiskajās spēlēs izcīnīto bronzas medaļu atalgos ar 1000 eiro lielu prēmiju.

Ogres novada Birzgales pagasta iedzīvotājam Apinim ir izcili sasniegumi jau kopš pirmās dalības Paraolimpiskajās spēlēs 2000.gadā, ik reizi izcīnot godalgotas vietas.

Ar ierosinājumu piešķirt Apinim naudas balvu pašvaldībā vērsās Ķeguma pilsētas pārvaldes Sporta pasākumu organizators Edgars Siliņš, šo ierosinājumu atbalstīja arī Ogres novada Sporta attīstības konsultatīvā komisija.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš (NA) aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumu, uzsverot, ka Apiņa izcilie sasniegumi ir iedvesmojošs piemērs tam, ka, neskatoties uz dzīves grūtībām un pārbaudījumiem, var sasniegt augstus rezultātus sportā.

Viņš atgādināja, ka par izciliem komandas sasniegumiem Tokijas olimpiskajās spēlēs, izcīnot zelta medaļu, esot Latvijas 3x3 basketbola izlases treneru kolektīvā, Ogres novada dome pieņēma lēmumu piešķirt naudas balvas fizioterapeitam Oskaram Urbanovičam un fiziskās sagatavotības trenerim Dāvim Feikneram, un, viņaprāt, Apinis ir pelnījis tieši tādu pašu atbalstu.

Domes deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt Apinim naudas balvu 1000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas par izciliem sasniegumiem Tokijā.

LETA jau vēstīja, ka prēmiju Apinim piešķīra arī Rīgas dome, naudas balvā izmaksājot 10 000 eiro. Tāpat prēmija piešķirta viņa trenerim Aldim Šūpolniekam un masierei Guntai Ozoliņai - katram pa 2500 eiro.