O, 27.09.2022.

FOTO un VIDEO ⟩ Gvatemalā sācies Fuego vulkāna izvirdums

LETA
Gvatemalā sācies Fuego vulkāna izvirdums
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Ceturtdien, 23. septembrī, Gvatemalā sācies Fuego vulkāna izvirdums, vairākās eksplozijās izmetot lavu un pelnus, bet evakuācija tā dēļ nav uzsākta, ziņo varas iestādes.

Gara lavas upe plūst uz vulkāna pamatni apmēram 35 kilometrus uz dienvidiem no valsts galvaspilsētas Gvatemalas, sacīja Nacionālā seismoloģijas, vulkanoloģijas, meteoroloģijas un hidroloģijas institūta (INSIVUMEH) pārstāvis Emilio Bariljass.

"Šobrīd notiekošā aktivitāte atbilst stromboliska rakstura izvirduma sākumam," sacīja Bariljass, minot zinātnisko nosaukumu izvirduma tipam, kurā apvienotas eksplozijas un lavas straume.

3,7 kilometrus augstais Fuego, kura nosaukums spāņu valodā nozīmē uguni, ir viens no trim aktīvajiem vulkāniem Gvatemalā.

Pašreizējā šī vulkāna aktivitāte ir spēcīgākā kopš 2018.gada jūlija, kad Fuego izmesta dubļu un pelnu straume pilnīgi nopostīja Sanmigelas Loslotesas ciemu un gāja bojā vairāk nekā 200 cilvēku.

Vairākos ciemos vulkāna pakājē ceturtdien sniga pelni, bet netika ziņots par nopietnāku situāciju, paziņoja nacionālais katastrofu koordinācijas centrs CONRED.

"Pagaidām nav uzsākta nekāda evakuācijas programma," bet CONRED uzmanīgi vēro situāciju, sacīja centra preses sekretārs Dāvids de Leons.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu